Přelom roku 2015 a 2016 znamenal pro Gramo Rokkaz nejen sumarizovaní předešlého období a plánovaní toho následovného, ale i jisté personální změny uvnitř labelu. Gramo Rokkaz opustil jeden ze základních členů a taky dva rappeři z Banské Bystrice, do kterých label vkládal velké naděje.

DJ Miko zakládal Gramo Rokkaz spolu s DJem Metysem a Dekanem ještě v roku 2007. Dekan je kvůli pracovní vytíženosti dnes už jen čestným členem, Miko se rozhodl label opustit úplně. Prvotní myšlenka, s kterou chalani na začátku Gramo Rokkaz přišli, byla DJská platforma. Z něj se neskoro vyvinula fungující firma, značka, vydavatelství, merchandise a parta lidí s podobným myšlením. DJ Miko se však v poslední době netajil tím, že jeho myšlení a názory jsou trochu jiné, jako u zbytku členů GR. „No a keďže sa medzi časom stal plnohodnotným členom skupiny DMS, s ktorou (resp. Separom) neustále hráva koncerty, rozhodol sa „nesedieť na dvoch stoličkách“ a z nášho labelu potichu vystúpiť. Aj naďalej však ostáva spolupracovať s našim DJom Metysom na organizovaní koncertov a parties v Nu Spirit Clube a Nu Spirit Bare.“

 

Opustil tak i značku Gramo Rokkaz DJs, kde figuroval s Metysem, Lkamem a nově přijatým členem BJem Piggo. Právě Piggo je velmi důležitou posilou nejen Gramo Rokkaz DJs, ale i labelu jako takého. Hip-hopovým fanouškům ho určitě netřeba představovat, jde o zkušeného DJe, který během své kariéry odehrál velké množství důležitých tanečných battlů a setů v Itálii, Japonsku, Finsku, Švýcarsku anebo Francouzku. Jde nepochybně o jednoho z nejkvalitnějších party DJs na Slovensku s velkým přehledem a výbornými skills.

Opačnou cestou jako BJ Piggo se rozhodla odejít dvojice Špeker a Boco. Jejich uvolnění z labelu bylo způsobené nenaplněním očekávaní z hlediska množství tvorby. Chalani se po několika diskusích v rámci labelu rozhodli pracovat úplně nezávisle a zvolit si vlastní tempo a způsob. Jejich přijetí pod label byl na popud Lkamy, který s oběma spolupracoval v minulosti a po Bocovo odchodu z projektu Krok Spet jim chtěl dát šanci. „Chalani to mali dobre rozbehnuté, ich tvorba bola kvalitná, žial jej bolo málo a potom, čo ani ohlasy na ich ostatné videoklipy (Bocova „Čistá fakla“ a „Furt“ s Tonom S.) nenaplnili očakávania oboch strán, sa rozhodli ísť svojím tempom. Chápem to a popravde s niečím podobným sa momentálne stretávame aj u Rebela. Ten už nie je aktívny, dá sa povedať, vôbec“ poznamenal Metys.

Vzhledem k tomu, že Gramo Rokkaz chce během tohoto roku představit několik nových projektů a soustředit se na kvalitní práci, respektují rozhodnutí obou rapperů a obrací svojí pozornost na chystaný album Danosťa s Ge., či pomalu vznikající novinky od Tona S. Není tajemstvím ani to, že label chce víc spolupracovat s jinými umělci a vydavatelstvími a otevřít svoje dveře i novým jménům a talentům.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*