Nedávno se ke mě dostalo info o vydání nové desky z Ostravského hoodu, nyní mám v ruce tiskovku, první dva singly s klipem již najeté tak přišel čas informovat i vás oč vlastně jde. Týpek Yoga Spank uváznul v mé síti poslechu už nějaký ten rok zpátky a to trackem „Hlavy v písku“ A nyní přišel se svým prvním solo albem.

Není to jen support IF (Ty Nikdy), co činí debutové LP MY zajímavé .

Undergroundový rap neumřel. I když by se to v záplavě všeho toho novátorství mohlo občas zdát. Platí ale, že tam, kde rozhodují zákony bídy, trendy nedosáhnou. I proto možná ostravský region odolává módním vlnám posledních let a zásobuje nás uvěřitelnými a „spisovnými“ boombapovými deskami.  Jak řekl Yoga Spank ke svému debutovému releasu o patnácti zářezech, album je hlavně autorovou sondou do ojedinělého prostředí se vším, co si dokážete o ostravském regionu představit.

 „Můj první sólo projekt je v podstatě rekapitulace mojí tvorby od roku 2014. Název desky „MY“ je obrazem celého obsahu. My = já, moje rodina, přátelé, dění kolem nás a celkový pohled na společnost v našem okolí. Přesto jsem se snažil vyhnout typickému sociálnímu podání, které je pro Ostravu specifické. Kousky ze stoky, ale samozřejmě nechybí,“

Samotná stopáž se tohoto konceptu drží formou příběhů jako „Nepřítel času„, jenž byl před vydáním zpracován ve formě videoklipu. Problémy s gamblerstvím naznačuje Yoga ve skladbě „Matka hlouposti“. V písni „Zabil jsem ho“ se staví proti těmto démonům čelem. Silně melancholický track „Sestřičko“ zase vypráví o složité situaci v autorově rodině. Nechybí však ani kondolence tamní graffiti scéně „Labyrint“, nebo skladba pro všechny duše zmítané bídou a zmarem „Severní vzkaz“.  Vizuální podobu dostal také track „Yorkshire

received_1290455390989317

Rozmanité je také pojetí instrumentální složky. Desku z poloviny produkoval DJ Fatte, jenž se v poslední době objevuje na jiných než vlastních deskách stále méně. Ostatní položky v tracklistu si rozebrala vesměs mladá krev jako J-Bez, Edwin Clash, C-Gun, Noetik, Koža a Dalda. Jako hosté přispěl Phormel z domácích Safari, dále pak Idea, Raklo, Rukono, Chachar a DJs Česki a Flux.

 Objednávej na yogaspank.info@gmail.com

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*