..kdo říká že ne, tak se nemůže nikam posunout. Všichni bychom si občas měli dát – udělat pauzu, ať už odpočinkovou či k nějakému přehodnocení nebo změně. A je jedno jestli jsi umělec, tvůrčí osobnost, vrcholový manažer nebo „obyčejný“ člověk. Fans sledující CZ/SK scénu dobře ví, že právě Rest si dopřál silnější tvůrčí odpočinek, kdy od posledního alba Střepy(2013) dával čistě a jen hostovačky a fans netrpělivě vyhlíželi nový a několikrát avizovaný počin ve formě další desky. Samozřejmě nic se nedá uspěchat natož dávat ven na sílu, tedy i deska (nyní již víme, že nese název Restart) měla našlápnuto k vydání, ale dokončení se odsouvalo a vše bylo potřeba udělat jak má být. První vlaštovkou a ohlášením vznikající desky byl singl, jež si odbyl premiéru v pražské Uhelně (duben 2016), Čas Hulit:

A jak odráží i jeho vlastní slova, tak tlak okolí a neustálé dotazy kdy a jak to bude, museli být obrovský. Nicméně věci se nedají dělat z nějaké povinnosti. Tenhle člověk ač si prošel dá se říct zásadní změnou jak v myšlení, pohledu na svět, životním stylu, je pořád stejný a neuvěřitelně silná osobnost a naprosto rovný chlap. Nerad bych zde rozebíral co se u něho změnilo, sám se o tom již několikrát zmínil a dal vědět světu………….za mě jen big up, držim pěsti, poklona a cenim! Deska je osobní výpovědí, ukázáním pohledu na svět:

„…možná beztak nepochopíš o čem je můj projekt RESTART, až pak mý nový já naplní tvůj obývák…“

Jakmile tenhle (dle mého názoru skvost) spatřil světlo světa, okamžitě jsem ho ládoval do uší a vychutnával si výběr beatů od rozličných producentů: GrizzlyRaazyphDJ WichMajstroJeha, DJ Fatte, Kenny Rough, Idea, Dubas, Basta, Joseph Beats, J-Kid, JSM, Petijee, Mista Tee a v tom zasazené bars.

Dále je celé album součástí mého playlistu a pořád objevuji v jeho větách a rýmech nové a nové věci, které možná i některým z vás na první poslech mohli uniknout a nebyli zaznamenány okamžitě. Což je určitě znakem silné desky, jež má propracované myšlenky, rýmy a není laciným egotripem. Není sice úmyslem někoho předělávat, či vnucovat vlastní myšlení, ale jakmile to vzbudí zamyšlení a poslouchání do hloubky a ne se jen houpat a vézt na libový flow tak je to hodně v ouklendu.

„….pokud si dokážou vzít voni něco z mojí rady, beru to jak splněnou misi, když na mě spolíhali a nehodlám někoho učit jak si utírat řiť, nechte tu hudbu hrát….“

Je jasné a projevilo se to i po vydání na YT kanálu, že se nedá zavděčit všem a fans budou počin jak oslavovat tak i strhávat, ale to k tomu přeci jen patří a není to o tom zavděčit se všem a proč by také mělo že?! Deska je jaké je a jak jsem již jednou psal tak recenze bývají hodně subjektivní a každýmu jednomu to dá nebo nedá něco jinýho. Nicméně vyprodaný pražský křest v den pořádání dalších dvou vážně velkých akcí o něčem mluví…netřeba slov!

A co si budeme povídat, tak jsme my jako fans, lidi rozmlsaný a máme přebytek desek i akcí. Je jen dobře, když je tam pauza a pak vychází něco tak neobyčejnýho a jinýho. Asi bych tu mohl psát hrozné slohovky, jež by se nedaly díky obsáhlosti ani číst a byly by subjektivně ovlivněný…..tedy mně deska Restart koluje playlistem nehodlám ji vyřadit.

„…..a nebudu nikdy říkat že jsem největší hráč…………….jsem obyčejnej blázen, pro některý star……“

 

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*