..kdo říká že ne, tak se nemůže nikam posunout. Všichni bychom si občas měli dát – udělat pauzu, ať už odpočinkovou či k nějakému přehodnocení nebo změně. A je jedno jestli jsi umělec, tvůrčí osobnost, vrcholový manažer nebo „obyčejný“ člověk. Fans sledující CZ/SK scénu dobře ví, že právě Rest si dopřál silnější tvůrčí odpočinek, kdy od posledního alba Střepy(2013) dával čistě a jen hostovačky a fans netrpělivě vyhlíželi nový a několikrát avizovaný počin ve formě další desky. Samozřejmě nic se nedá uspěchat natož dávat ven na sílu, tedy i deska (nyní již víme, že nese název Restart) měla našlápnuto k vydání, ale dokončení se odsouvalo a vše bylo potřeba udělat jak má být. První vlaštovkou a ohlášením vznikající desky byl singl, jež si odbyl premiéru v pražské Uhelně (duben 2016), Čas Hulit:

A jak odráží i jeho vlastní slova, tak tlak okolí a neustálé dotazy kdy a jak to bude, museli být obrovský. Nicméně věci se nedají dělat z nějaké povinnosti. Tenhle člověk ač si prošel dá se říct zásadní změnou jak v myšlení, pohledu na svět, životním stylu, je pořád stejný a neuvěřitelně silná osobnost a naprosto rovný chlap. Nerad bych zde rozebíral co se u něho změnilo, sám se o tom již několikrát zmínil a dal vědět světu………….za mě jen big up, držim pěsti, poklona a cenim! Deska je osobní výpovědí, ukázáním pohledu na svět:

„…možná beztak nepochopíš o čem je můj projekt RESTART, až pak mý nový já naplní tvůj obývák…“

Jakmile tenhle (dle mého názoru skvost) spatřil světlo světa, okamžitě jsem ho ládoval do uší a vychutnával si výběr beatů od rozličných producentů: GrizzlyRaazyphDJ WichMajstroJeha, DJ Fatte, Kenny Rough, Idea, Dubas, Basta, Joseph Beats, J-Kid, JSM, Petijee, Mista Tee a v tom zasazené bars.

Dále je celé album součástí mého playlistu a pořád objevuji v jeho větách a rýmech nové a nové věci, které možná i některým z vás na první poslech mohli uniknout a nebyli zaznamenány okamžitě. Což je určitě znakem silné desky, jež má propracované myšlenky, rýmy a není laciným egotripem. Není sice úmyslem někoho předělávat, či vnucovat vlastní myšlení, ale jakmile to vzbudí zamyšlení a poslouchání do hloubky a ne se jen houpat a vézt na libový flow tak je to hodně v ouklendu.

„….pokud si dokážou vzít voni něco z mojí rady, beru to jak splněnou misi, když na mě spolíhali a nehodlám někoho učit jak si utírat řiť, nechte tu hudbu hrát….“

Je jasné a projevilo se to i po vydání na YT kanálu, že se nedá zavděčit všem a fans budou počin jak oslavovat tak i strhávat, ale to k tomu přeci jen patří a není to o tom zavděčit se všem a proč by také mělo že?! Deska je jaké je a jak jsem již jednou psal tak recenze bývají hodně subjektivní a každýmu jednomu to dá nebo nedá něco jinýho. Nicméně vyprodaný pražský křest v den pořádání dalších dvou vážně velkých akcí o něčem mluví…netřeba slov!

A co si budeme povídat, tak jsme my jako fans, lidi rozmlsaný a máme přebytek desek i akcí. Je jen dobře, když je tam pauza a pak vychází něco tak neobyčejnýho a jinýho. Asi bych tu mohl psát hrozné slohovky, jež by se nedaly díky obsáhlosti ani číst a byly by subjektivně ovlivněný…..tedy mně deska Restart koluje playlistem nehodlám ji vyřadit.

„…..a nebudu nikdy říkat že jsem největší hráč…………….jsem obyčejnej blázen, pro některý star……“

 

About The Author

Photoreporter

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*