Jako loni, tak ani letos jsme nemohli chybět na největším českém festivalu, na Votvíráku. Jelikož mě loňský ročník hodně překvapil, tak jsem ani nevěděl, co letos očekávat. Nakonec jsem zažil to, co bych ani neočekával. Ale vezměme to od začátku.

Na Votvírák jsme dorazili o trochu později kvůli práci, což nás mrzelo. Nicméně jsme stihli vše, co jsme chtěli. Páteční odpoledne bylo opravdu teplé a tak nám nic nemohlo zkazit víkend, na který jsme nedočkavě čekali celý rok. Zaparkovali jsme, postavili stany a hned razili před Óčko stage, kde vystupoval Marpo s Trouble Gangem. Tahle parta je pro mě už tak trochu srdeční záležitost, tak jsem chtěl vědět, jestli kluci dokážou rozjet i takový počet lidí, který byl na Votvíráku. I přesto, že tato banda šílenců neměla hlavní čas, tak udělala ohromnou show (jako vždy) a přilákala takové množství lidí, že je snad uvidíme i příští rok. Klasicky nechyběly ani skoky do lidí nebo závěrečné dělo.

tg

 

 

Po TG nastoupila další parta šílenců, která mimochodem svojí show loni na festivalu patřila k těm nejlepším. Na stage přišla dvojice, kterou někteří miluji a jiní posílají rovnou k soudu. A tak není divu, že svůj soudní proces přišel přiblížit i Řezník s DeSadem. Ty jsme mohli vidět i v jejich lepších verzích hned ze začátku vystoupení. Rozjeli těžký hate a přenechali pódium jiným.

rez

 

Objevila se česká klasika, skupina, kterou zná každý příznivce rapu. A pokud nezná skupinu, tak minimálně jejího frontmana, pána bez zubů, Kata. Prago Union opět přineslo solidní várku chillu. Není tedy divu, že nesmí chybět na žádné pořádné hip hopové akci. Ono vlastně není moc ani co psát k téhle věci. Vždy je jejich vystoupení stejné a zároveň jiné. Prostě Prago pyčo!

Následovala slovenská trojice, na kterou jsem se opravdu moc těšil a očekával skvělou show. Na Votvírák totiž zavítali dobrí chlapci z MR. Supa s Delikem, kterým kryl záda Jozef Engerer, sice nepředvedli show, jakou jsem čekal, ale stáli opravdu za to. Škoda jen, že kluci nevytáhli více věcí ze staršího repertoáru. Tím ale nechci říct, že to bylo zklamání. Právě naopak užil jsem si to a jsem rád, že jsem je mohl vidět v Milovicích.

 

 

Slovensko vystřídalo opět Česko a nastoupila dvojice, která hlídá pražské panorama. Řeč není o nikom jiném než o LA4 a DJ Wichovi. Snad ani není třeba psát, že lidi začali řvát ihned, když viděli Wichův rozzářený úsměv a Lavorův klasický pohled do davu. Tahle dvojice prostě nikdy neomrzí. Pražská klasika usekla páteční večer a předala štafetu dál.

 

 

Tu převzal s radostí a obrovskou energií slovenský buldozer a kapitán všech pirátů, Separ. Ten započal vystoupení hned po půlnoci. Na stage naletěl jako divej a hned s peckou Pirát. Obrovský zážitek slyšet tisíce lidí doplňovat refrén, který snad všichni dobře znáte. Show zajebal tak mocnou, že ho pravděpodobně uvidíme i další rok. Krom toho, že se Separ málem zabil při tom, když se klouzal na stagi, tak doufám, že si to jinak užil stejně jako my. Jeho vystoupení jednoznačně dominovalo pátečnímu programu.

 

 

Přesuňme se ale k dalšímu a zároveň poslednímu účinkujícímu pátečního „dne.“ Tím byl samotný Majk Spirit. Toho jsem měl možnost vidět před samotným vystoupením, jak „medituje“ a připravuje se na show. Odříkal modlidbu a její poslední slova a vrhnul se do záře světel. Dav lidí šílel. Přivítání vylo obrovské a ženské publikum bylo v převaze. Krom toho, že se všichni cítili all right, tak si Spirit vychutnal i svůj primetime. Při tom nezapomněl ani na svého bratra Ciga. Ten nejenže nechyběl, ale taky dal svoje nové věci. Tohle vše mělo obrovský úspěch a myslím si, že to byl skvělá tečka za 1. dnem. A nutno taky podotknout, že si Majk střihnul proslov, aby motivoval lidi. Obrovská poklona.

 

 

Samozřejmě tím, že na Óčko stagi najednou bylo ticho pro nás noc nekončila. Nemohli jsme odolat volání hudby, a tak jsme navštívili Jagermaister stage, kde se hrála nejlepší taneční hudba na Votvíráku. Hromada lidí, co jak to jen šlo. Zavítate-li tedy za námi příští rok, neváhejte po vystoupeních dorazit právě sem.

 

 

Den číslo 2 už nebyl tak příjemný z pohledu počasí. Ráno vedro a odpoledne déšť. Ten byl příčinou toho, že jsme celodenní program trošku okrouhali. Začali jsme teda vystoupením slovenské skupiny HAHA Crew. Fanoušků bylo více, než jsem si myslel a podle výrazů si dokonce koncert i neskutečně užili. Kluci ze Slovenska zadělili i napříč špatnému začátku, kde trošku zklamala technika. Zazněli skladby jako Hudba Love Moda Hoes nebo Fuck Swag. Kde přišel dát svoji sloku i Logic. Ten lidi připravil na show YZO, která přišla v zápětí.

yzo

Kluci měli skvělý nástup v maskách, který stál opravdu za to. Následovala smršť hypovacích věcí, kdy se všichni lidi dostali do varu a pařili jak utržení z řetězu. YZO show prostě musíš vidět stůj co stůj. Krom toho musíš vidět i mega bong, který Logic představil na pódiu.

 

Po YZO následovala trošku klidnější pasáž, když na stage přišla skupinka, která si říká Ty Nikdy label. Ostřílení a známí hoši z Prahy udělali klasicky skvělou show s výbornou atmosférou. Nezapomenutelným a asi i největším okamžikem Votvíráku byla chvíle, kdy Paulie Garand zhasl všechna světla a rozsvítil stovky zapalovačů a mobilů při skladbě Pavučina lží. Ohromná věc.

 

 

Jak se říká, po klidu přichází bouře, a tak to taky bylo. Na stage vlítnul mladý a nespoutaný Smack. Ten do lidí narval stejně jako loni energii tak velkou, že by s ní rozsvítil Václavák. Mega show s P´S a LOVE si nenechala ujít jediná duše, která přišla kvůli Óčko stagi. Opět se skákalo, dělal se Moshpit a z repráku se valil oheň. Jinak Smackova show snad ani vypadat nemůže.

 

 

Po tomhle machrovi přišlo na řadu slovenské eso, na které jsem se já osobně velmi těšil. Zajímalo mě totiž, co předvede. Řeč je o 1 /3 KF, Egovi. Ten přivezl vystoupení, které mě bavilo a překonalo mé očekávání. Záda mu po celou dobu kocnertu kryl mladý a talentovaný Dalyb. Zazněla spousta tracků a lidi to bavilo natolik, že si vyskandovali přídavek. Ihned po tom se Ego rozloučil a přišla pražská banda, která si říká BigBoss.

 

 

A tak museli všichni udělat bordel, protože byli na jejich show. Vystřídali se za mikrofonem všichni rapeři v labelu a tak nechyběl kvalitní zážitek. Opět ale podle mě nejvíce zněl track, Já to říkal.  Ten kdo tam nebyl, mohl jen litovat. BigBoss opravdu ví, jak lidi zabavit. Dali to výborně.

 

 

Jejich show byl pro mě konec. A tak jsem Blakkwood, jehož koncert byl přesunut, už neviděl.

 

Fotoreport najdete ZDE!

Díky moc všem, kteří se na Votvíráku podíleli. Vidíme se příští rok na desátém ročníku.

www.Votvírák.cz

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*