Opět jsem navštívil zlínský klub Golem. Tam netradičně v pátek 21.2., patřil večer vážné hudbě. I když to může znít někomu velmi zvláštně, tak tomu bylo opravdu tak.

Do klubu totiž zavítala skupina, která si pamatuje ještě rapový „pravěk.“ Své vystoupení předvedlo pražské uskupení Prago Union se svým leaderem, který si říká Kato. Bývalý člen skupiny Chaozz. Jejich koncert doprovodila i živá hudba. Konkrétně v podání skupiny Champion Sound.

Prago přijelo se svou čtvrtou deskou, Vážná hudba. Ta je jakýmsi klasickým výtvorem v jejich hudbě. A to je dobře. Kluci se nemění a zůstávají na stejné vlně. Nepotřebují drahé auta a zlaté řetězy, jedou si prostě tu svoji klasiku.

A teď už se pustíme do celého večeru. Klub se otvíral ve 21:00 a my vstupovali dovnitř. U vstupu nás překvapilo, že si Kato pobíhá po klubu a normálně se baví s lidmi. Tohle, se totiž jen tak nevidí. Většina vystupujících sedí v backstagi a čeká, než přijde jejich čas. Samozřejmě první věc, kterou jsme udělali, bylo to, že jsme požádali Kata o fotku. V tom nebyl problém a tak nám večer krásně začal. Seděli jsme v klubu, povídali si a já se divil, kde jsou lidi. Na to, že mělo vystupovat legendární Prago Union, byla účast dle mého, hodně slabá.
DJové hráli a čas se krátil. Jako první pouštěl věci Pivas a následně ho vystřídal FNTM. Ve 23:00 mělo přijít hlavní „číslo“ večera, na které jsem se nesmírně těšil. Ale jak tomu bývá zvykem, tak se vše o maličko posunulo. Kato se ujal mikrofónu asi 20 minut po jedenácté.


Klubem zazněl jeho hlas a lidé se „sletěli“ pod stage, jako včely na bonbón. Vše začalo a celé uskupení, které se skládalo z členů, Kato, DJ Maro, Radimo, Gury, Watcha, a Mraky Mrak, vylezlo na pódium a ukázalo, jak se to dělá. Katův hlas a hudba linoucí se z reproduktorů, vytvářeli dohromady úžasné duo. A i přesto, že v klubu nebylo narváno, šla cítit obrovská atmosféra. Lidi mávali, tleskali, pískali a hlavně, jeli s Katem jeho texty. Když kluci skončili, tak celý klub skandoval, „Prago pyčo, Prago pyčo.“ Odezva na sebe nenechala dlouho čekat. Všichni se vrátili zpět a zahráli přídavek, jak se sluší a patří.
Po jejich vystoupení se ujal pultu, sám Kato a hrál.

Hodiny ukazovaly 2 hodiny ráno a my se pomalu chystali domů. Koncert byl úžasný a zároveň úplně jiný než ty, na kterých jsem doposud byl. I přesto, že jsem byl v klubu, tak jsem odcházel jako bych byl po několika hodinové relaxaci. Prostě užásný zážitek, pokud máte možnost, tak neváhejte a navštivte koncert Prago Union.

Pár fotek z večeru najdete zde.

fotky nafotil Pavel Zaoral

 

www.Golemmusicclub.cz

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*