Jak je již zvykem, každý rok první víkend v září se v Žatci pořádají slavnosti chmele a piva – „Dočesná“. Při této příležitosti se koná i několik doprovodných akcí, které místní a návštěvníci Dočesné již velmi dobře znají. První z nich je „Streetball cup“ jež má za sebou 2 úspěšné ročníky. Další akcí s dlouholetou tradicí jsou skateboardové závody, které minulý rok dostaly nový kabát a taktéž večerní doprovodný live koncert.

            A možná právě i proto, že rok 2014 je pro královské město Žatec významným a výročním datem, tak se pořadatelé (Občasné sdružení a BackinTimes Label) obou těchto doprovodných akcí rozhodli spojit své síly a oba tyto contesty pořádat společně pod jedním názvem, záštitou a založit tak novou tradici v Žatci. Kdy letošní rok se dočkáme 1.ročníku festivalu sportu, hudby a dobré zábavy nesoucí název UNDERWALL.

            Akce se bude konat 6.9.2014 a jak již tak trochu název napovídá, vše se bude odehrávat pod hradbami v prostorách venkovního hřiště 1.Základní školy v Žatci a prostorách skateparku.

            Celý den zahájí Streetball cup, který začíná v 10:00hod., kdy od 09:00 započne registrace soutěžních týmů. Celý turnaj bude rozdělen do dvou kategorii: junioři – do 16 let a senioři – od 16 let. Startovné je rozděleno tak, že juniorští hráči mají poplatek 100,-Kč/tým a v seniorské kategorii je to 100,-Kč/hráč. Oceněny budou první tři týmy v každé kategorii a to věcnými cenami v celkové hodnotě 10 000,-Kč. V průběhu přestávky zde proběhne soutěž jednotlivců ve smečování a tříbodových hodů.

            V průběhu Streetball cupu započne druhá část dne, čímž je Skatečesná jejíž začátek je naplánován na 12:30hod. A bude probíhat jen cca 50m od hřiště a to v prostorách žateckého skate parku. Můžete se těšit na disciplíny: street style, mini ramp a best trick. Pro vítěze je připravena 1.cena v podobě PrizeMoney 3000,-Kč. Hlavní partnerem této skateboardové akce se stal Paulie Garand se svojí módní značkou „Garand Brand“.

            A jakmile budeme znát vítěze obou contestů tak od 19:00hod. propukne live music taktéž v prostorách žateckého skate parku. Kdy tento rok bude postaveno již samostatné pódium. Celým večerem vás provede speaker a můžete se těšit na vystupující, kterými budou Rest ( TNKDLBL), Retrospekt (BiT Label), Jeha a DJ Poemistix, Cock, Wildjam (BiT Label) a Cardinal Assault.

Celý tento nápad, uspořádat vše pod jednou hlavičkou, založení nové tradice a „festivalu“ v Žatci, by nebylo možné bez pomoci sponzorů. Tímto jím srdečně děkujeme.

 Neváhejte doražte, budeme se těšit a vidíme se na 1.ročníku UNDERWALL.

About The Author

General Editor, Manager

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*