Tradičně 1. víkend v září opět přinesl do města chmele a piva (Žatec) festival Underwall. Akce jež získává každým ročníkem silnější a zvučnější jméno na poli pořádaných akcí v rámci republiky, letos oslavila 5.výročí. Bohužel stejně jako HHK i tento mini festival byl poznamenán počasím. A to nejvíce ovlivnilo pořádané sportovní disciplíny. První část celého dne Streetball cup musel být bohužel z venkovních prostor přesunut do haly, což je velká škoda, jelikož na letošní ročník dorazilo celkem 14 týmů z celé ČR. A ti si tak nemohli naplno vychutnat atmosférů akce přímo v areálu festivalu. Nicméně i přesto všechny týmy předvedli skvělou hru a utkali se tak o hodnotné ceny a putovní pohár.

Výsledky:

1. X-Ballers (Čechy)

2. Zoologická (Praha/Hradec Králové)

3. BCM (Ústí nad Labem)

Ošidnější to však bylo s konáním skate contestu, jež nebylo možné nikam přesouvat a jezdci, jež se zapojili do zatím posledních závodů pořádaných na starém skateparku měli nelehký úkol se kterým se vypořádali absolutně skvěle. Více přímo slovy organizátora:

Díky nepřízni počasí byl závod rozdělen do několika improvizovaných disciplín, které se museli jezdit na mokrém povrchu. Tyto dílčí disciplíny byly vždy vyhlašovány samostatně.
První Disciplínou byla mokrá bedna, na níž jezdilo cca 5 jezdců, kde mezi nejlepší jezdce patřili Jakub Karlík (hardflip a nosemanny no kick out) z Plzně a také Jan Krejčík (fs lipslide a bs crooked přes celou bednu) ze Žatce, kteří si odnesli hodnotné ceny.
Druhou disciplínou byl powerslide přes centrální pyramidu, kde jsme mohli vidět opravdu zajímavé variace na nebezpečně mokré pyramidě zde jsme ohodnotili Čůrko Majera z Plzně (hovado transfer do disasteru, pozn. Papa Hyro).
Poté byli dvě kombinované skok z bedny do hlíny a rádius kde jsme vyhlásili jako vítěze mladého jezdce u kterého bohužel nevíme jméno .
Poslední disciplínou byl death race z kopce vedle skateparku, která se strhla ve velkou podívanou, kdy šlo občas i o zdraví a myslíme si že se chvílemi tajil dech i přihlížejícím. Nejlepší sérkou byla sérka od Tomáše Grusse z Chomutova, který se stal i stal celkovým all day winnerem, jelikož jezdil celý den na všech mokrých disciplínách a zaslouženě vyhrál. Stal se tak posledním vítězem Žatecké Skatečesné.
Moc děkujeme všem zúčastněním za obětování se. Věříme, že ačkoliv to byl poslední skate contest ve stávajícím skateparku tak nebyl tím posledním v našem městě a v budoucnu se opět setkáme již v novém.

Celý 5.ročník měl i několik poselství a snažení. Prvním je snaha o záchranu a vybudování nového moderního skateparku, kdy celé snažení místního spolku Občasné Sdružení z.s. vrcholí vytvořením petice, kterou návštěvnící mohli také podpořit právě i v den konání akce. Tuto petici je možné podpořit i online podpisem v následujícím odkazu. Dalé se zde vybíraly prostředky pro nadační fond Colours For Life, kdy přímo na místě proběhla dražba obrazů od umělce Iga Art. Návštěvníci se aktivně zapojili a podařilo se vybrat určité finanční prostředky, jež aktuálně byly nápomocny při výmalbě oddělení Dětské intenzivní péče v Podolí.

Během dne i přes nepřízeň počasí proběhl menší graffiti jam, kdy tři borci (jmenovitě Bart, Fogosh a Hříba) vytvořili na místě skvělé kousky a statečně se poprali s padající vodou z nebe. Završením festivalu samozřejmě musí být live stage a ta byla letos našlapaná a kotel před ní byl monstrózní. Popravdě v některých chvílích běhal až mráz po zádech jak mocná byla odezva fans. Na pódiu se vystřídali postupně Sany, Crewní Skupina, MC Gey kterému netradičně udělal DJe Rest, PJ & DJ Jorge Naipes a taktéž nemohl chybět přímo sám Rest & DJ Herby jež festival navštěvuje každoročně a svoji show zde letos vyšvihul již po třetí.

Shrnuto podtrženo….ač to vypadalo díky počaší bledě, tak i letos byla akce náramně vydařená a všichni jež dorazili podpořit si zaslouží velké díky a samozřejmě i tak účastníci contestů a vystupující jež zajeb*li skvělé shows.

FOTO ZDE

About The Author

Photoreporter

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*