Jako již každý rok, se první víkend v září, konaly Žatecké slavnosti chmele nesoucí název Dočesná a letos proběhl 57. ročník. Při této příležitosti se souběžně konná i několik doprovodných akcí a jednou z nich byla právě akce s názvem UNDERWALL, ve které došlo na spojení Streetball Cup, Skatečesná a večerní afterparty. O uspořádání tohoto festivalu se postaralo žatecké Občasné sdružení společně se členy BackinTimes Labelu, který je Vám z našich článků jistě velmi dobře znám. K možnosti uspořádat takto velkou akci, která je spojením sportu, hudby a dobré zábavy, velice přispěla záštita vedení města Žatec a dále také podpora sponzorů. V předešlých letech se Streetball Cup a Skatečesná konaly samostatně. Ale díky spojení sil se letos oba contesty pořádaly společně pod jedním názvem a vznikla tak nová tradice festivalu Underwall.

DSC_0056 copy

     Pořadatelům počasí přálo, a tak vše mohlo při slunečném sobotním dopoledni vypuknout. A tak se i stalo, kdy prvním na pořadu dne byl Streetball Cup. Na hřiště jedné ze Základních škol proudily davy diváků a samozřejmě také soutěžní týmy. V juniorské kategorii to byly celkem tří týmy a do seniorské kategorie se přihlásilo 12 týmů. A rozhodně se bylo na co dívat, nebyli zde jen místní, ale účast byla i z různých koutů republiky jako např. Kladno, Praha, Aš. Souběžně se hrálo na 4 hřištích a člověk občas nevěděl koho sledovat dříve, protože k vidění byly hodně zajímavé zápasy. V průběhu přestávky přišla pro diváky další velice zajímavá věc a to souboj v „trojkách“ a hlavně „slam dunk“ což je hodně pěkná podívaná.

Tedy Streetball Cup vyšel pořadatelům na jedničku a výsledky byly následující :

Junioři – 1.místo SGK Žatec

2.místo The end

3.místo DPG Klášterec nad Ohří

Senioři – 1.místo Usurpátors Louny

2.místo Rysové Kladno

3.místo 4Change Praha

Trojky – Dominik Mikoláš

Smeče – Ondra ( Rysové Kladno)

IMG_6686 copy

     V průběhu této baketbalové podívané se v přilehlém skateparku začala připravovat další část Underwall festivalu a to Skatečesná vol.2. Postupně rostly stánky, přicházeli diváci, jezdci se scházeli a začali trénovat rozjížďky . Dj Jorge Naipes už byl na svém místě a skateparkem se nesla hudba, scratche a postupně se přidával hlas speakera. Pomalu se začaly tvořit fronty před stánkem k registraci do závodu. Startovní listina se plnila a přibližoval se čas startu závodu. Prvním na programu byl streetstyle jam následovala miniramp a závěrem byl best trick. V tuto chvíli byl Underwall v plném proudu a diváci hladově hltali jednu jízdu za druhou, kde bylo k vidění hodně zajímavých triků a kombinací.

Streetstyle – 1.místo Honza Horák

2.místo Martin Švec

3.místo Fanda Šesták

Miniramp – 1.místo Pepa Fidler

2.místo Tomáš Rigo

3.místo Kačer

Vítěz kategorie do 16-ti let – Tomáš Gruss

Vítězka Street style – Christine Michelle Liptáková

Žatecký pivovar Best trick – Fanda Šesták ( 360°flip přes pyro až na zem)

IMG_7028 copy

     Sportovní část dne byla úspěšně zakončena. Pořadatelé se hned přemístili na přilehlé pódium, kde vypukla zvuková zkouška pro připravenou afterparty. Na stage se přemístil i DJ Jorge Naipes a k němu přibyla aparatura, bicí a kytary. Přeci jen před nějakým tím okamžikem skončila Skatečesná a tak jako první se na stagy předvedli COCK, což je punk-rocková bandička. Publikum začalo plnit prostor před pódiem a bylo jasné, že dnešní večerní afterparty budí veliký zájem a je na co se těšit.

     Další vystupující byla plzeňská formace WILDJAM, která je ze stáje BiT Labelu. A ti s sebou na stage přinesly menší překvapení a to jejich CD Kroky, které doteď bylo možné mít pouze v digitální podobě, což určitě potěšilo nadšence, kteří mají doma rádi klasikou placku. Dále jsme se v průběhu koncertu dozvěděli, že Melody začala pracovat na solo desce a jako ochutnávka na konci jejich vystoupení zazněla právě novinka z této chystané desky.

     Přišla řada na čistý surový rap a to v podání mostecké partičky CARDINAL ASSAULT, která předvádí neskutečně energickou show a samozřejmě to moc dobře ví jejich člen SpikeKillah, a tak tedy do publika pustil nějaké to množství studené vody, aby se publikum osvěžilo a mohlo naplno užívat. Dalším překvapením a dobrou zprávou bylo to, že právě tato partička se stala novými členy BackinTimes Labelu.

     Nyní přišel čas, aby na stage vpadla skupina RETROSPEKT, které publikum přivítalo obrovským „bordelem“ a kotel před stagy vřel. Při dnešním vystoupení tu byly PJ a Shiky, jelikož Berry doma slavil narození dcery. Tedy obrovská gratulace z redakce a na místě jí předvedlo publikum. Zazněly pecky z desky Adolescent, poté společné věci a nějaké novinky, kdy asi největší z nich je track se zahraniční účastí z Polska, ale nebudeme předčasně prozrazovat, jelikož brzy se dočkáte jeho vypuštění.

     Všem třem členům BiT Labelu pokryl záda a předvedl úžasnou show DJ Jorge Naipes. A koncerty prováděl a burcoval publikum speaker ADAMsky.

     A jako posledním vystupujícím a headlinerem byl REST (TNKDLBL). V tomto okamžiku za gramcema došlo k výměně a za pult se postavil DJ Ojay, který jako symbol celých slavností měl na hlavě věnec z chmele. RESTa na stagy přivítal speaker a show propukla ve velké finále. V tu chvíli jakoby zábrany před stagy neexistovali a všichni se najednou ocitli přímo u odposlechů. Atmosféra byla úžasná a diváků/ fans zde bylo obrovské množství, až skoro nebylo vidět kde končí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

     První ročník festivalu UNDERWALL se opravdu vydařil na jedničku s hvězdičkou a můžeme se jen a jen těšit co si připraví pořadatelé do dalšího ročníku. Kdo jste nebyl, užijte si foto a třeba příští rok dorazíte také.

Fotky zde

photo by: Adam Široký, Jakub Patera, Petr Široký

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*