Čtyřleté čekání je u konce a kapela IF představuje své páté studiové album s názvem „Rap„, kterým oslavuje úctyhodných deset let existence. V mezičase od vydání předchozího alba „Dočasně Nedostupní“ se sice Idea ani Fatte nenudili, stihli vydat svá sólová alba i společné desky s dalšími Ty Nikdy parťáky (BoyBand, Rest & DJ Fatte a mnoho dalších), nyní však opět nastal čas spojit síly a ukázat všem IF v roce 2015…

Už už od prvního tracku „50m2“ je jasné, že Idea s Fattem se tentokrát našli ve zvuku, který je temější a syrovější, než kdykoli předtím. Ubylo nejen písmen v názvu kapely (IdeaFatteIF), ale i samplů a aranží. To, co zbylo, jsou Fattezovy špinavé beaty z pekla, mocná basa a vražedné punchlines, jimiž je Idea znám už od dávných časů freestyle battlů.

Album by samozřejmě nebylo kompletní bez účasti kolegů z Ty Nikdy rodiny – svými slokami přispěliBoy Wonder, MC Gey I Paulie Garand. Dále nás na mikrofónu navštíví slovenský bratr Supa z Mojí Reči, zpěvák Václav Rouček (známý z projektu VR/Nobody), nebo nadějný slovenský talentGumbgu. Hostovačka nejexkluzivnější se ovšem skrývá v tracku „Doubledecker„, který poctil návštěvou samotný Jehst z UK a jeho parťák legendární DJ Mr. Thing doladil svými cuty.

Desku Rap naživo představí Idea a DJ Fatte na letošním Hip Hop Kempu a následně na svém podzimním turné po československých klubech (a barech). A kde že se dá ten Rap koupit? K dostání je jak na CD, tak ve všech myslitelných digitálních formátech na našem BandCampu, nebo na iTunes, Spotify, a tak dále. Speciálně k albu vychází i limitovaná edice Rap merchandisu, která je samozřejmě k dostání na našem e-shopu.

cover

 Tracklist:
1. 5Om2
2. To nejsem já
3. Pohyby Hlavou + MC Gey
4. Muži v černém + Boy Wonder
5. iii / Produkt + Gumbgu
6. V cizím městě / Směrovací číslo
7. Dobrou noc / Lucifer + Supa
8. Doubledecker + Jehst & Mr. Thing
9. Pod Hladinou + Václav Rouček
10. Tam Venku
11. Kořeny + Paulie Garand
12. Output
13. Cesta kolem světa
14. Tělocvik + DJ AKA
15. Nech nás jít + Václav Rouček

Celá deska na YouTube : http://bit.ly/1HZAq0o

BandCamp : https://tynikdy.bandcamp.com/album/rap

Dominik Brtna
Ty Nikdy Label
www.tynikdy.cz

About The Author

Šéfredaktor

Administrator, General Editor, Founder RapCity

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*