Pamatuju si, že moje poslední zmínky o rapperu Tenki byli v roce 2014. Bylo to ve spojení s deskou Tenki & C-Gun – Experiment. Přiznám se, že jsem si myslel, že mikrofon pověsil na hřebík.

Jsem rád, že to tak není a že Ostrava má na hudební scéně dalšího kvalitního interpreta, který má rozhodně ještě co dát. Před pár dny Tenki ohlásil, že jeho roční práce na jeho první sólové desce je hotová! Tu pojmenoval Walkman a dnes z ní vydává první videoklip Spolu! Tenki si to vyprodukoval sám a slohu v tracku zanechal Yoga Spank. Vizuál obstarala tvůrčí skupina Defabrik.

Tenki ke skladbě dodal:

„Track Spolu, na kterém hostuje Yoga Spank jsem se rozhodl natočit jako první, byl totiž i prvním songem, který odstartoval práci na mém sólu. Je tomu rok co jsem se válel na dovolené a přišel mi telefonát, že moji dva dobří kamarádi spadli ze sedmi metrů a naštěstí měli štěstí v neštěstí a pád přežili. Ať už to bylo jak bylo, následky si ponesou po zbytek života a ve mě to zanechalo hodně.

Tento song je o lidech, kteří drží spolu! Važte si lidí okolo sebe, které máte rádi! Važte si blízkých. A ti, kteří z jakéhokoliv důvodu do této skupiny nepatří, nezaslouží vaši pozornost! Srdce je to co píše mou desku! Stay tuned!“

Tenki slibuje, že Walkman je první projekt, který ponese jiný sound, než všechny alba doposud. Na albu najdeme jedenáct plnohodnotných tracků a vychází v prosinci tohohle roku.

Tracklist:
01. WALKMAN / prod. Tenki
02. ROLEX + Dj Milk / prod.Tenki
03. SPOLU + Yoga Spank / prod. Tenki
04. DISSNABANDUKRYS / prod. Tenki
05. STROJBOY + Psychoboy / prod. Tenki
06. GRIME AŤ VÍME / prod. Paul Crans
07. SVOBODA / prod. Paul Crans
08. CELA / prod. Tenki
09. ONA A ON / prod. Tenki
10. MAGNET + Oliver Lowe / Raklo Rukono / prod. Raklo Rukono
11. NECH TO PLAVAT + Safari / prod. Tenki

Postprodukce: Raklo Rukono
foto: Daniel Livečka
Design: Bulldozero.com
Nahráno ve studiu Busty Dust
Cotije 2017

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*