V pátek proběhl  třetí ročník plzeňského Pilsen HipHop Festu a samozřejmě opět pod taktovkou Dje Poety. Na předešlé ročníky vždy nějak nevyšel čas, takže na tento jsme se těšili, protože byl náš první a také díky headlinerovi, kterým byl Strapo. Tento slovenský pes má vždy hodně energickou a bohatou show, jeli jsme tedy naplněni očekáváním. Navigace nás nasměrovala do menší uličky, kde jsme pokyny mohli ihned vypnout, protože už z dálky bylo jasné kde klub stojí a to díky lidem, kteří se hromadili venku a čekali, až se brány otevřou a taktéž dalším přicházejícím ze všech stran. Proběhli jsme dlouhou frontou rovnou do klubu ještě dřív než první návštěvníci, pozdravili se s pořadatelem a vystupujícími, kteří zde již také byli, prozkoumali prostory a začali chystat techniku.

DSC_0430

Na baru jsme pak potkali několik členů BackinTimes Labelu a to Wildjam, Pje, Shikyho a Dje Jorge Naipese. Z kluků vypadlo, že jsou trochu nervózní, asi proto že to bylo jejich první vystoupení na plzeňské půdě. Zatím co se klub pomaličku plnil, tak na stagy hrál DJ Bjay z Pilsenskills. Pak se za mikrofon postavil Poeta, přivítal všechny a uvedl první vystupující, jež byli Kodex. Ti s sebou přivedli živou kapelu a zahájili páteční večer. Bohužel velké mínus byl pan zvukař, který ne a ne to správně vyštelovat. Pak už na stage naskočil PJ, kterému  show doplnil Shiky z Retrospekt a samozřejmě mistr scratche DJ Jorge Naipes. V tu chvíli  už se klub pěkně naplnil a my si užívali super show.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Při dalším střídání na stagy jsme proběhli zase celý klub, jelikož byl i do patra, abychom viděli kde je kolik lidí a jak si užívají večera. To už se pomalu připravoval Yzo Gang, jmenovitě Jackpot & Logic. Spodní část klubu se více plnila a pan zvukař  to vylepšoval. Kluci měli s sebou jako vždy velkou podporu, takže jich na stagy bylo požehnaně. Bylo vidět, že v Plzni mají spousty fans, ale pro mě osobně to není to pravé, takže jsem šel větrat na vzduch, kde jsem narazil na Strapa, pár pozdravů, pak několik rozhovorů s lidmi o tom jak to žije v Plzni atd.

 

     Na chvilku do backstage, nějaký ten drink a už jsme netrpělivě čekali až Strapo vyběhne do schodů a připojí se k DJ Spinhandz, který si zatím šteloval gramofony a dával si svůj set. Pak to začalo, divoká show těchto dvou slovenských velikánů. A musím říct, že to mají společně nacvičené do posledního detailu. Kdo zatím neviděl, tak jen a jen doporučuji. Asi v půlce vystoupení Strapo seskočil rovnou dolu mezi lidi a jeden track si dal společně s fanoušky, kterými byl úplně obklopen.

DSC_0578

     Tak a plzeňský mejdan byl završen. DJ Poeta to znovu dotáhl do úspěšného konce a můžeme se těšit co  přichystá příště.

FOTKY ZDE

Photo by: Adam Široký, Jakub Patera

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*