Ano je to tak, žádná Austrálie ani Havaj, ale pražské Žluté lázně a hladinu Vltavy ovládli nejlepší jezdci světa na JetSurf.

 Český produkt JetSurf si postupně podmaňuje svět a svojí premiéru už si také odjel 30.července ve Žlutých lázních, kde se uskutečnil Prague JetSurf Jam 2014. Kam nám tento nový adrenalinový sport přijeli ukázat světové špičky JetSurfingu – havajan Kaie Lenny, Lucia Martino a Averaldo „Pato“ Teixeira.

A vzhledem k tomu, že jde o český vynález, který byl navržen v Brně a je zde také vyráběn. Nesměli v exhibičním závodě chybět ani čeští jezdci, kteří rozhodně ukázali, že tento ultralehký surf poháněný vlastním spalovacím motorem, má u nás velmi kvalitní zastoupení. A na hladině Vltavy se proháněli Jakub Kornfeil, Martin Šonka a Jan Charouz.

I když počasí a toto poněkud zvláštní léto pořadatelům příliš nepřálo, tak i přesto už od příchodu do areálu Žlutých lázní bylo zřejmé, že dnes se nebude odehrávat všední den. Po celém prostoru to žilo a ve všech koutek vyrůstaly sponzorské stany, stavěla se trať pro jezdce a uprostřed toho všeho stála stage připravená pro večerní koncert a v průběhu dne zde Djs vytvářeli atmosféru celého Jamu.

V připravených altáncích bylo možné zastihnou všechny jezdce, jak ladí a připravují svoje JetSurfy pro závod a taktéž byla možnost detailně si tuto novinku prohlédnout. Postupně jsme se o tomto stroji a jízdě na něm dovídali více a více. A musíme říci, že je to vážně „vychytávka“, která by se nám jistě také libila.

Během chvilky se areál taktéž zaplnil krásnými hosteskami, které nás ochotně nasměrovaly a  vypomohly s orientací uspořádání celého dne. Pak jsme se přesunuli k břehům Vltavy, jelikož postupně jeden jezdec za druhým nastupovali na své jízdy a bylo na co koukat, i když zde nebyly vlny jako na mořském pobřeží. Bohužel tuto podívanou velice brzy přerušil velice vydatný déšť a všichni návštěvníci se rozutekli poschovávat, kam jen to šlo. Nepříjemností však bylo to, že déšť ne a ne ustat.

Dobrou zprávou na večer bylo to, že asi po třech hodinkách padající vody z oblak se vše uklidnilo a pořadatelé mohli uskutečnit i plánovanou afterparty v podání BiggBoss borců. A bylo vidět, že na toto fanoušci čekali, jelikož vyprázdněný areál Žlutých lázní po dešti se během chvilky zaplnil a mohla začít opět zábava v plném proudu. Jakmile proběhla zvuková zkouška, bylo jasné, že večer se může nastartovat. Na stage se postavili Vladimír 518, LA4 a nejnovější přírůstek BiggBoss týmu Refew. Publikum bylo okamžitě ve varu a to že se opět vrátila trocha toho deště již nikomu nepřekáželo a fans si užívali energickou show. Když už se zdálo, že vše nemůže mít větší grády, tak z backstage přišel na pódium Martin Svátek a publikum ho nadšeně vítalo. Show byla opravdu nabitá a plná energie.

Co říci na závěr?? I přes nepřízeň počasí se pořadatelům celá akce opravdu povedla. A představení nového adrenalinového sportu na hladině Vltavy spojené s večerním vystoupení BiggBoss bandy bylo více než jen vydařené.

Fotky zde.

About The Author

General Editor, Manager

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*