Ostravští Marinerz loňský rok 2013 vydali Obraz reality mixtape. Od té doby uteklo plno tvrdé práce a tahle mladá generace dnešním dnem dává o sobě zase vědět.

Začátkem roku Vám nabídli druhou ochutnávku Nechápeš z Dema 2014 a dnes Vám kluci, společně s RapCity nabízíme toto demo zcela zdarma. Jak už bylo často zmiňováno, na tohle tapu najdete celkem 6 věcí, které se nahrávali v Steel city studio. Konečný mix obstaral DJ Bussy.

A aby toho pro dnešek nebylo málo, máme pro Vás i menší, ale zajímavý rozhovor s dvojicí KontraTenax aka Marinerz!

Tracklist:
01 Introspeed
02 Nechápeš
03 Tečka
04 Neutrální
05 Tam venku
06 Poslední noc

Stahuj Demo 2014 ZDE

Teď jste kluci právě vydali demo 2014. Jaký z něho máte pocit?

Kontra Byli jsme omezeni výběrem beatů, protože jsme chtěli volně stažitelné a přitom zvukově kvalitní beaty, aby s nimi mohl Bussy jakžtakž pracovat, a těch na internetu moc není. Takže jsme dělali s tím, co bylo, a to do jisté míry ovlivnilo jak výběr témat, tak samotné rapy. Ale celkově jsem s demem spokojený – vyjádřili jsme se k věcem, ke kterým jsme chtěli a dali jsme do toho nejvíc, co jsme v té době uměli.

Tenax Demo na mě v celkovém výsledku působí jako kvalitní a propracovaný projekt, kde jsme si vyzkoušeli pár nových věcí a zase posunuli o kus dál.

Jaká skladba je pro Vás taková ta „srdcovka“?

Kontra Asi Poslední noc. Ten text je z mojí strany de facto freestyle, napsaný za pár minut, ve kterém jsem vyjádřil pocity z těch stovek probděných nocí plných euforie, emocí a nasranosti.

Tenax Každá skladba má něco do sebe, ale pro mě osobně je to Poslední noc. Kde se skloubil zajímavý beat s otevřeností v textu a myslím, že ve výsledku je to hodně vydařený track.

O který skladbě si myslíte, že by vaše fandy mohla nejvíc oslovit?

Kontra Určitou skupinu lidí možná track Tam venku, který je o tom typickém stereotypu škola (práce), venek, chlast, realita, přemýšlení o penězích, ze kterého není lehké se dostat, když do ňho člověk spadne příliš.

Tenax Myslím, že by to právě mohla být Poslední noc, protože je to v naší tvorbě neobvyklá věc. Něco nového, co lidi nadchne a nebo je to nechá chladnými. Ale z komentářů ke snippetu vyplynulo, že se lidi hodně těší na skladbu Neutrální, kde dal Kontra vynikající doubletime.

Nepřemýšlíte na nějakou skladbu udělat klip?

Kontra Mně v nejbližší době vyjde klip na Bomerův track Dravci, takže co se týče vizualizace našich rapů, tohle je pro mě nejaktuálnější. Společné klipy jako Marinerz plánujeme spíše až na autorsky oprodukované věci.

Tenax Měli jsme něco v plánu, ale nakonec z toho sešlo. Uvidíme, možná že se ještě něčeho dočkáme.

Asi trochu předčasné, ale jak to vypadá s vašimi sólo projekty?

Kontra Pár tracků z mého EP Východní fronta je už nahráno, momentálně to stojí na mé špatné časové a finanční situaci, protože mi v práci neprodloužili smlouvu, takže nevím jak to s EPčkem bude. Každopádně díky RAPCITY.CZ za propagaci a všem lidem, kteří nás v rapu podporují, vážíme si toho!

Tenax S mým projektem to vypadá velice dobře. Zbývá nahrát pár posledních tracků a pak už se jen s Rawasem pustíme do dolaďování detailů. Pro ty, kteří nevědí, to bude EP s názvem Sezóna v pekle. EP se bude skládat z devíti tracků, které kompletně produkuje Rawas. Celé EP se nese v duchu dvou let, které jsem teď prožil, takže je to v podstatě taková zpověď, takže teď chekuj DEMO 2014, Marinerz a za pár měsíců TENAX/RAWAS – Sezóna v pekle EP. Ahoj.

https://www.facebook.com/marinerzrap

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*