Nepříliš známá skupina Věc Makropulos, která má momentálně 6-ti člennou sestavu (Breklíno, MC Pepíček, Eydamn, Uzbeck, Johny the Bell a Kuba Štrba), začala působit na scéně kolem roku 2010.Má za sebou již svojí debutovou desku s názvem Hudba je krádež, která vyšla v březnu roku 2014 a další album by mělo vylézt někdy během příštího roku 2016.

Teď hoši původem z Pardubic, produkující tzv. Crossover-Rap (pozn.: Crossover – spojení více stylů hudby) vydali ven svůj nejnovější videosingl Každej to zná s hostujícím MC Geyem.

Trochu jsme se při této příležitosti chlapců poptali, jak vznikal videoklip:

Jak jste přišly s tak skvělým klipem, kdo dělal na scénáři a proč jste si pozvali na track zrovna MC Geye?
Pokud si dobře vzpomínám, s MC Geyem jsme se skamarádili minulý rok na Hiphop Kempu. Tenkrát jsme tam poprvé veřejně hráli společnou věc Nic se tu nehlo s MC Pepíčkem, se kterým je Gey dobrý kamarád. Trochu jsme pofellili a naše přátelství bylo na světě. To, že uděláme společnou skladbu i s klipem vzniklo nejspíš někde u piva.  😀
Že klip natočíme s Rashidem Garipovem pro nás byla asi už od začátku jasná volba. Už nám točil video na skladbu Hudba je krádež, takže jsme mu plně důvěřovali i teď. Scénář jsme psali s kapelou dohromady. Každý přinesl nějaký nápad a pak se dělali kompromisy až do finální podoby.
Klip jsme natáčeli dva dny. První den interiér, druhý exteriér. Právě druhý den, jsme ztrávili v lese. Celý den pršelo, lesní vosy byli nervozní a držič deštníku nad kamerou, se skoro nezastavil.  🙂
Touto cestou bychom taky chtěli poděkovat všem, co přidali ruku k dílu. Márovi a spol. za možnost natáčet u něho doma, všem kámošům co si stoupli do fronty a dali na hubu vojákům, tankystům, vojákům, červené Karkulce Dorotce, ale hlavně Vám co se na to díváte!

Eydamn Hejna
Věc Makropulos

Tvorbu skupiny můžete sledovat na jejich ofiko FBpage nebo YouTube.Nebo mrkněte na webové stránky skupiny.

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*