Tak jo, ta naše zemička maličká ve středu Evropy má za sebou dvě obrovské skate události světového formátu. A na tu první z nich GrandPrix Beroun jsme se zašli podívat i s foťákem. Letos proběhl již 9. ročník a to je vážně požehnané číslo. Místní betonový skatepark je na hodně vysoké úrovni a o tom svědčí i účast, kdy se zúčastnilo 30 profesionálních jezdců z 25 zemí celého světa, mezi nimiž se našli i medailisté z prestižních X-Games.

Počasí nebylo úplně nejpřívětivější, ale dalo se. Fanoušků, návštěvníků se jako každoročně sešla hromada a ani ten chladnější vítr neodradil. Výhodou je blízkost Prahy a snadná dostupnost třeba právě i vlakem, kterým jsme tam vyrazili taky. Rozhodně to byla vydařeně trávená sobota a bylo na co koukat…jelikož riders vyváděli neskutečný triky a dávali do toho maximum. Důležitým faktem je také to, že Maxim Habanec prolomil své „prokletí“ na tomto contestu a po 3x 4.místě, se letos dostal na stupně vítězů na 3.místě, tedy ČR stála na bedně….Gratulace!!

Po odjetých závodech přišla na řadu čistě hudební část, kdy na stage naběhli postupně Rest, Pil C a Marpo & TroubleGang.

Fan video by:Flying Kid

Photo by Jakub Patera  ZDE

About The Author

Photoreporter

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*