Je tomu už neuvěřitelných 14 let, co vyšlo skupině Severská dvojka (Wuty a Romano Ponerti), která pochází z města Ústí nad Labem první album s názvem Demo, které můžeš stáhnout ZDE. Ale většina lidí je zná spíše ještě se třetím členem a to jest Cello, se kterým mají další uskupení UL Farma. Za tu dobu vzniklo mnoho desek, ale nejvíc se prosadil rapper Wuty svými spolupracemi jak s tuzemskými, tak i se slovenskými vrstevníky.

Už se o návratu dlouho mluvilo a tento rok je to konečně tu. Album s názvem Retrostereo vyšlo oficiálně 10. ledna a celé se nahrávalo v nově postaveném studiu u Wutyho doma. Všechnu produkci má na svědomí Ponerti a ve 12 stopážích se objevil na featu pouze Cello z UL Farmy. O velmi zajímavý booklet se postaral Milan Žák.

K albu také vyšla taková podivná věc, Wuty vysvětlí:

Deska bude dostupná do 10ti dnů. Má sádrový obal, do kterého se zasouvá plastová krabička. Je to ruční práce v limitované edici (asi cca 50 kusů). V balíku budou k dispozici akrylové barvy na vybarvení té kostky ze sádry, kterou pošleme v základní šedé barvě. Ti, co se natočí při barvení a pošlou zaznamenaný výsledek, můžou ještě vyfasovat jeden ze tří obrazů, které byly předlohou k bookletu, plus navíc záběry se sestříhají a prostřihy budou v jednom z klipů. Starší alba, jako Gilotina jsou po jednom kusu dle výběru grátis.

Album už je dostupné k poslechnutí zdarma na YouTube a jinak album můžeš podpořit koupí.
V limitované edici se sádrovou kostkou stojí 500,- Kč a objednat si to můžeš na tomto e-mailu: wuty@seznam.cz

FB: Severská dvojka

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*