Určitě si vzpomenete na krátké filmy Eternal – Prolog a Priepasť (Krstný Otec Epilog) od rappera Rytmus. Tyto velmi dobře promakané a na oko velmi lahodné hudební filmy měl na starost Błażej Jankowiak.

Jedná se o režiséra, kameramana, scénáristu a spoluzakladatele 9LITER FILMY. Błażej se narodil v Katowicích (Polsko). Je autorem stovky hudebních videí polských i zahraničních umělců. Má za sebou i nespočet ocenění jako je BLOW-UP Chicago Arthouse Film Festival, Austin Music Video Festival, nejlepší krátká soutěž (La Jola, Kalifornie, USA), Pune Short Film Festival, Ibiza Music Video Festival atd.

Od včerejšího dne má na svém vrubu další ocenění a to díky zmiňovaným filmům natočené pro Rytmuse. Polský režisér Błażej Jankowiak zabodoval na New York Hip Hop Film Festivalu 2017, kde získal cenu za nejlepší režii pro hudební film „Priepast„, ve kterém vystoupil slavný slovenský rapper Rytmus. Na stejném festivalu byl Błażej Jankowiak nominován také na nejlepší snímky s filmem „Eternal“ (Slovensko). „Eternal“ získala hlavní cenu v kategorii „Nejlepší vizuální efekty“ na tomto festivalu.

Teď něco o festivalu:

Filmový festival New York Hip Hop je prestižní filmový festival, kde hlavní roli hrají filmy, v nichž hudba nebo hip-hopová kultura stojí v pozadí událostí vylíčených v příběhu. Toto je nejdůležitější událost svého druhu na světě. Tento festival získal ocenění „Nejlepší z festivalů“ z fóra Fest, které pořadatelé HHFF obdrželi od společnosti Quentin Tarantino. Nejlepší z festivalů je každoroční slavnostní předávání cen, které uznává představitele průmyslu a severoamerické festivaly v oblasti inovací, udržitelnosti a charity. Letošní festival New York Hip Hop se konal v Národním černém divadle (Harlem, New York).

Festival se konal od 3. do 6. srpna 2017. Oficiální publikace vítězů cen se konala 13. 8. 2017.

http://www.hiphopfilmfestival.org/2017-hhff-winners

About The Author

Šéfredaktor

Administrator, General Editor, Founder RapCity

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*