Pokud se trochu orientuješ ve světě rapu, tak Ti nemohlo uniknout jméno, které se poslední dobou podepisuje pod produkcí různých rapperů. Ano, je to Maměn. Tento velmi talentovaný člověk, který patří jak mezi prvotřídní rappery s nezaměnitelnou flow, tak i mezi, poslední dobou, velmi žádaný producenty. Přečti si rozhovor, co se právě děje, co se chystá. Ať jsi v obraze.

 

Zdravim Tě Maměn, jak se vede?

Čau, jo celkem ok, co ty?

Taky dobrý, díky 🙂

Během roku 2012 mělo vyjít Tví sólo EP. Jak to sním vypadá?

Nakonec EP nebude, dělám teď na jinejch věcech.

Jaký novinky nás tedy čekají během roku 2013?

Teď připravujeme s Renne Dangem nějaký news v podobě klipu a dalšich singlů. Potom zase určitě vydám něco solovýho.

Dočkáme se ještě  něčeho nového od dvojice Maměn & De.Pres?

Zatim to nemáme v plánu, nejspíš ne, každej sám děláme na svejch věcech.

Jsi radši za majkem, nebo radši tvoříš beaty?

Oboje nastejno, ale beatům věnuju určitě víc času, nejsem ten typ co píše každej den jeden text, napíšu jen občas nějakou věc a chci aby za to opravdu stála, a chci vydávat hlavně věci s klipem.

Poslední dobou je vidět u mnoha mladých rapperů na produkci tví jméno. Znamená to tedy, že si dáváš za majkem pauzu?

Rozhodně ne.

Ty jako rapper a producent v jedné osobě, dáváš radši na svůj beat anebo na něčí jiný?

Dělám skoro všechno na svoje beaty, ale poslední dobou se ozývaj mladý nadějný producenti a baví mě hodně psát i na cizí beaty, ale sem strašně vybíravej na beaty.

Kde nabíráš inspiraci? Ať už ohledně skládání beatu či textu?

Tak určitě všude kolem sebe.

Protože jsi pro mě poslední dobou víc producent, nemužu se nezeptat. Na čem tvý beaty vznikají?

Sampluju v Acidu, skládám celý projekty ve Fruity Loops 10, a používám syntetizér Korg MicroStation, ale poslední dobou spíš jako midi, protože hodně jedu přes pluginy. Jen chci dodat k týhle otázce, že spousta lidí si myslí, že záleží na tom v čem a na čem děláš – omyl.

Vůbec na tom nezáleží a to když ti někdo řekne, že když neděláš na MPC, tak nemůžeš udělat bombu, tak ten člověk ví totální hovno. Mě třeba MPC osobně moc nevyhovuje, ale určitě je to super hračka. Ale ja jsem zvyklej samplovat uplně jinym způsobem a nějak to alespoň v blízký době nechci měnit.

Pro mě jsi velmi samostatný člověk. Máš parádní flow, výborný beaty, děláš si mix a master. Nepřemýšlel jsi o tom, že si na nějakou novinku natočíš sám komplet klip?

To je dobrá otázka a můžu říct že jo, protože na novou věc s Rennem zrovna budu nejspíš i stříhat video. Chci dělat i klipy.

Patříš pod nějaký label? Co si myslíš o takových uskupeních? Je dobře, že vznikají? A nepřipadá Ti, že se jich poslední dobou vyrojilo nějak moc?

Nepatřím pod žádnej label ale myslim, že to je určitě v jednom směru dobrá věc, některý labely fungujou a fakt jim to šlape, co se týče koncertů atd, to je super si myslim, jako například Ty Nikdy, nebo Hypno 808, ale když někdo založí „label“, kterej má fanpage na facebooku a nic víc, tak to podle mě moc velkej význam nemá.

Je možnost Tě vidět na nějaké akci?

Ano, hrajeme společný shows s Renne Dangem, momentálně nejbližší akce 12.4. Česká lípa klub Prdel spolu s Egem, 18.5. Týniště nad Orlicí, klub Sepie, 13.7. Ústí nad Labem,a měly by nejspíš přibýt ještě Roxet – Skořenice, Pardubice – Hobe, Kladno a Freeško Rožnov pod Radhoštěm, ale zatim nemám jistej termín, jinak kdo má zájem o show ať klidně píše na facebook na můj profil nebo Renneho fanpage do zprávy.

Máš nějaký vzor?

Vzor nemám, snažím se bejt sám sebou.

Je někdo, s kým se při tvorbě nejvíc radíš?

Určitě jsou to ostatní producenti, což je super, posílat si beaty a různě si radit co by se dalo zlepšit atd.

Ty jsi ještě student, viď. Přemýšlel jsi co do budoucna? Budeš se chtít hudbě věnovat na plno?

Určitě bych se jednou chtěl živit hudbou, i teď bych se hudbou v klidu uživil, ale na druhou stranu bych chtěl mít ještě nějakou jistotu. Přece jen hudbu asi nebudu dělat v 50ti.

Co ty sám posloucháš za hudbu?

Poslouchám toho fakt dost a teď zrovna se mi to nechce vypisovat, protože bych tu byl půl dne. Ale rozhodně ne pouze rap.

Co teď nejvíc naplňuje tvoje dny?

Přes den chodím do školy (studuju VOŠ firemní ekonomiku) a odpoledne sedím ve studiu a věnuju se hudbě. Když už mě začne hudba srát, studuju Vegas a snažím se naučit různý postupy co se týče klipů, abych to pak mohl zužitkovat. O víkendech jezdím koncerty, nebo chodím na party, do kina, tak různě.

Je něco nebo někdo, kdo Tě dokáže vytočit?

Tak určitě spousta věcí.

Chceš něco vzkázat tvým fanouškům?

Určitě ať vydržej a dál se těšej na nový věci, a ať choděj na shows. Určitě očekávejte nový bomby který teprv přijdou.

Díky za rozhovor

Tobě taky, měj se.

Kontroluj fanpagehttp://www.facebook.com/mamenmusic

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*