Dnes jsem si pozval na rozhovor rappera z Kyjova, který si říká Chorus Citrus. Přečti si, co Tě čeká za novinky, kterými Tě doslova zasype. Něco o labelu Nehleď Records a další zajímavý věci.

Zdravím Tě, jak se daří?

Ahoj, momentálně se mi daří velice dobře. Kdyby zmizel sníh a nebyla zima, vše by bylo dokonalé.

Jak vypadá tvůj běžný den?

Každý můj den probíhá výrazně jinak, ale obecně většinou půl dne pracuji a druhou polovinu dne dělám všechno ostatní. Jako každej. 🙂

Možná už ses někde zmiňoval, ale zeptám se. Proč si říkáš Chorus Citrus?

Někdy v roce 2004 jsem začínal pracovat se zvukovými editory a Chorus se jmenuji samozřejmě po kytarovém efektu. Slovo Citrus jsem přidal tuším někdy v roce 2011 a je odvozeno od jednoho známého chlastu.

Jsi majitelem labelu Nehleď Records. Kolik má členů a kdo je součástí?

Pod Nehleď Records vydává 10 interpretů včetně mě. Z Kyjova jsem to já, raper Lucky, zpěvák Dreyk a kytarista Iggi. Dále do NR patří Brněnský raper Pluto, raper JAmal z Dubňan, Zlínský producent Jimmy, raper DissyStar z Prahy, producent Anticque – Zápy a zpěvačka Anna Svobodová.

Co nám chystáš za novinky?

Pracuji momentálně na spoustě projektech a upřímně – vůbec to nestíhám. Téměř nepřetržitě tvořím nějaké skladby s producentem David Rockery, dále pracuji na novém EP s raperem EliotZ, nedávno jsme točili videoklip pro beatboxovou skupinu Shopa Crew, takže tam teď pracuji na střihu, dále mám rozdělaných pár skladeb s vlastní produkcí, na obzoru je také jeden biografický track zatím nejmenovaného člověka, také jedna skladba s producentem Anticque, na featu se zpěvačkou z Prahy. O dalších projektech bych neměl mluvit a určitě se o nich časem dozvíte.

Tvůj poslední track se jmenuje „Je to tak“ Nápad vznikl po nějaký brutální kalbě? 🙂

Nápad vznikl kupodivu před jednou brutální páteční kalbou a zároveň před jednou z nejhezčích sobot a neděl. Nicméně, to jsem ještě netušil, jak dopadnu, takže tato věc vznikla celkem spontánně.

Máš za sebou nespočet alb. Myslím, že 11, což cením. Máš nějaký cíl, co Tě žene dopředu?

Je to tak, poslední regulérní vydaná deska byla Epizoda 11 a číslo v názvu je samozřejmě odvozeno od pořadí. Konkrétní cíl určitě mám, ale prozrazovat jej nebudu, prej to přináší smůlu. 🙂
Každopádně, po tolika letech v rapu už není lehké s tím jen tak skončit, jelikož se z toho postupně stává součást života.

Tvé poslední album jsi vydal v roce 2012 v dubnu. Jaký z ní máš pocity po tak dlouhé době?

Epizoda 11 byla deska, která měla vystihnout moji dnešní povahu a osobnost, jelikož jsem se v průběhu let výrazně povahově změnil. Původní záměr malinko zabloudil jinam, ale základní složka tam je a z textů se dá ledacos pochopit. Z této desky jsem měl vždy dobrý pocit, ale samozřejmě s odstupem času člověk objeví spoustu chyb a nedokonalostí. Některé věci bych napsal nebo udělal jinak, ale nikdy nelituji toho, co jsem vydal. V té době jsem to tak cítil.

Je někdo s kým bys rád dal spolupráci, ale zatím nebyla příležitost?

Je to asi rok, co jsem o spolupráce s jinými rapery přestal mít zájem. Začala mi vyhovovat samotářská práce, nezávislá na nikom, tímhle způsobem v současné době tvořím většinu skladeb. Mám rád spolupráce s různými producenty, ale když se mi ozve i někdo kvalitní z raperů, většinou se nebráním. Žádný konkrétní sen ale nemám.

Ty sám radši nejdřív píšeš na papír a pak vybíráš beat a nebo opačně?

Zásadně píši do beatu. Když mi producent pošle beat, cítím z něj vždy určitou atmosféru, náladu apod. Tomu se přizpůsobím a většinou mi to vnukne i prvotní nápad. Navíc mám potom záruku, že si text naprosto dokonale sedne s beatem. Bez beatu píši výjmečně, když mě můza nakope nečekaně do prdele.

Je možnost Tě někde vidět na živo?

V nejbližší době je to z těch větších akcí např. Brno, kde budeme křtít Plutovo nové album a jeho pilotní videoklip. Akce se bude konat 19.4.2013 v klubu Favál. Dále budeme hrát např. 25.5.2013 v Kostelci u Kyjova na velké dvoudenní tuning akci ČSTM2 – Tuning weekend.

Co ty sám posloucháš za hudbu?

Nejčastěji poslouchám electro house, hardstyle, rap a dubstep.

Zahnu trochu mimo mísu. Jak jsi spokojen s volbou prezidenta?

K volbě prezidenta se vyjadřovat nebudu, každopádně nedopadla podle mých představ.

Je někdo nebo něco, co Tě dokáže vytočit?

Nejvíc mě asi vytáčí lenost a předstíraná znalost. Taky nemám rád, když mě někdo otravuje s jednou konkrétní věcí pořád dokola, i když jsem mu několikrát vysvětlil, že na to nemám čas. A co nesnáším nejvíc je lež.

Chtěl bys něco vzkázat tvým fanouškům?

Vážím si vás všech, mějte se, smějte se a nevzdávejte se! 🙂

 

3 komentáře

  1. Alfa

    Upřímně celý tvůj rap je napiču přeji ti aby si skapala,.a měl by ses stydět

    Odpovědět
  2. SkilletCZ

    Podle mě skvělej rap… Ať si každej říká co chce. V této době je těžké zapadnout do světa mezi ostatní, protože takových rapů a tolik hudby je dnes už hodně, ale myslím, že jsi na super cestě a přeji, ať se čím dál více zlepšuješ. Respekt bro! 🙂

    Odpovědět

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*