Jeden z mladých brněnských rapperů, který Vám před pár dny dal „ochutnat“ svoje EP Zem a Strop je Steak. Na tom mají svoji účast i Lemy a Dalda. Tento projekt ještě ani pořádně nevychladl a Steak už rozjel další projekt a z něho dal ven klip Problem.

Chcete vědět, oč jde?

Pokusil jsem se mladého rappera vyzpovídat, tak pojďme do toho.

Zdravim Tě, Ti co Tě neznají, mohl by ses jim představit?

Čus. Jasně, jmenuju se Patrik Stečínský neboli Steak a žiju v Brně. Hudbě se věnuju necelý 4 roky. Patřím mezi ty lidi, kteří mají názor takovej, že když něco chceš tak pro to něco musíš udělat a vyplní se to. Nic nepříjde samo.

Nedávno jsi vydal EP Zem a Strop. Jaký z něj máš pocit?

Super. Je to první EP a myslím si že se nám povedlo. Stojím si za každou skladbou, kterou jsem napsal. Kdyby ale vše nebylo tlačený tak na čas tak je to určitě lepší. Dalda udělal super podmazy a Opiovi skreče jsou taky super!

Jaká skladba je pro Tebe taková ta „srdcovka“?

Hele abych pravdu řekl tak jich je víc. Určitě track Křídla, protože to šlo hodně od srdce. Je to takovej ten mix z budoucnosti ať už je to o mém osobním životě nebo o životě feláků. Potom určitě track Nevim, protože ten text hodně donutí člověka se zamyslet. Bavilo mě to psát. Taktéž track Zem a Strop a Za naše. Vlastně všechny jsou srdcovky 🙂

O který skladbě si myslíš, že by tvoje fandy mohla nejvíc oslovit?

Myslím si, že to bude Zem a Strop a Čas. Možná ještě track Nezastavitelný. Tyhle tři věci totiž mají hodně společného. Jsou to tři hodně motivující tracky teda aspoň podle mě. Nezastavitelný tě žene furt dopředu, nutí tě jít dál. Zem a Strop tě nutí si vybrat jestli chceš něco dokázat a nebo jestli se chceš flákat a promarnit svůj život.

A track Čas ti říká, že tu nejsme tak dlouho, aby jsme mohli žít jenom podle norem. Čas jsou víc než peníze. Teď se mě vybavuje jedna věta co napsal Lemy: ,,Času je hodně ale přitom tak málo, uplyne pár let máš pocit, že se ti to jenom zdálo“ Něco na tom bude 🙂

Je možnost si někde stáhnout tohle EPčko či zakoupit placku?

Můžeš si pustit celý EP na youtube pod SLTV kanálem. Určitě můžeš zakoupit i origo na koncertě nebo na mailu steaklemy@gmail.com

Jak vypadá tvůj běžný den?

Hehe, čekal jsem že se na tohle zeptáš. Tak ráno valim do školy, kde se určitě učím jako pilnej student :-). Po škole jsem s felákama nebo nahrávám další věci ve studiu a když ne tak se připravuju na koncerty. Ve volným čase píšu texty a nabírám inspiraci pro další věci. V pátky většinou máme koncerty a pak celej víkend chilluju. Klasika 🙂

Máš nějaký cíl, který tě žene kupředu?

Určitě mám. Jednou bych chtěl dělat hudbu pro lidi ve velkým stylu. Hlavně to co tě žene kupředu je motivace. Hodně mě motivujou lidi kolem. Mám hodně kamarádu kteří byli úplně v pohodě, žili každej den tak jako by byl poslední. Ale jednoho dne začali chlastat, fetovat a podobně. Tohle je třeba jedna věc, která mě silně motivuje v životě. Chci něco dokázat, nechci bejt jeden z milionu.. Žijem jenom jednou tak proč si to takhle ničit. Jinak zpátky k hudbě.

Hodně mě ovlivnili lidi ve škole. Říkali jeeežiš, proč repuješ? Vůbec ti to nejde. Nikdo tě nikdy nebude poslouchat. Říkam si okey je to váš názor beru to. V tu chvili mě to začalo ale docházet… Tohle přímo byli ty lidi od kterých jsem se odpíchl. Za to jim chci poděkovat. Kvůli nim dělam hudbu. Chci vám a především sobě dokázat že na to mám. Do svých 18ti mám nastavenou laťku hodně vysoko.

Času dost!

Co si myslíš o CZ/SK scéně?

Poslední dobou co sleduju tak dnešní mcs dělaj hodně takový ty bezvýznamný texty např.: hulim haze, hulim haze, jsem top, jsem top,… Koho tohle zajímá? Chápu, že někdo má nějakou tu potřebu a musí slyšet jak je někdo TOP protože on sám žije život napůl. Ale pro mě tyhle texty jsou absolutně o ničem. Hodně mě baví skladby kde interpret popisuje život. Motivuje někoho k lepším věcem. I když těch motivačních věcí je taky celkem dost.

Nebo mě baví skladby, kde se něco řeší v určitým množství a podobně. Nemám rád přístup, že si někdo stáhne beaty ze soundclicku nahraje si akapelu a hodí to ven. Myslím si že pokud to interpret chce někam dotáhnout tak by si měl kupovat svoje hudby a dávat si záležet na každým detailu. Spousta lidí do hudby nechce dát ani korunu ale chcou z ní mít velký love. Co je tohle za přístup?!

Pak to dopadá tak jak to dopadá.

A co ty sám můžeš nabídnout scéně?

Chci dokázat to, že když si člověk věří tak může mít všechno. Chci udělat několik alb který budou zaměřený vždycky na jednu věc a tu se budu snažit rozvíjet co nejvíc to půjde. Je super že o tohle se snaží polovina scény, ale proč tu jsou furt lidi kteří neví co se životem mají dělat? Takže určitě chci dělat hudbu pro lidi. Chci dělat věci který lidi budou bavit, něco to těm lidem dá. Nikdy nebudu dělat žádný věci typu že jsem top. Fakeshit.

Jeden projekt skončil, druhý začíná. Lidem jsme představovali klip Problem. Mohl bys nám přiblížit, o co přesně jde?

Chtěl jsem vyjádřít věci kolem co mě nejvíc serou. Těch věcí je mnohem víc, ale zaměřil jsem se na konkrétní věc. Není to žádná věc typu: Cos to řekl? A teď máš problém! Každej ve své sloce popsal to, co ho nejvíc štve. Chci dat najevo lidem, že tohle je problém, že tohle je špatná věc. Ať si každej dělá co chce a uzná za vhodný jestli je to pro něho přínosem nebo ne.

Klip „Problem“ je z připravované desky STEAK&LEMY která bude pojednávat o dnešní době. Žádný co bylo minule nebo co bude potom, ale co je teď. Lidi by neměli řešit věci který budou ani byli, měli by řešit přítomnost a od přítomnosti se odvíjí budoucnost. Co se týče singlu tak atmosféru doladil suprově producent HERON který na desce bude produkovat víc věcí.

Díky moc za tvůj čas. Máš nakonec nějaký vzkaz pro tvoje fanoušky?

Přeju všem obrovský štěstí do života. Nikdy se nenechávejte nikým odratit od svého snu. Ten kdo se vás pokouší odradit vám závidí to, že nějaké sny máte. Podporujte kvalitní hudbu!!

https://www.facebook.com/SteakpsFanPage

About The Author

Šéfredaktor

Administrator, General Editor, Founder RapCity

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*