Klubová sezona klepe na dveře a Rock Café si na letošní podzim a zimu připravuje velice silný program v rámci hip hopového žánru. V září zazáří vycházející hvězda z jižní části USA – kluk, který vyrostl v předměstí Atlanty, kde se míchají golfová hřiště, vilové čtvrtě a chudé oblasti, kde vládnou gangy. Podobně rozmanitá je i tvorba rappera, který si říká Rittz.

Všimnout jste si jej mohli již kolem roku 2012, kdy hodně spolupracoval s celosvětově známým rapperem Yelawolf. Následně se upsal pod legendární indie label Strange Music a vydal své průlomové album Next To Nothing. A kariéra odstartovala. Dnes má Rittz na kontě další dvě alba – Top Of The Line a Last Call. Právě druhé zmiňované album sbírá úspěchy napříč kontinenty a bylo velice pozitivně přijato i v řadách kritiků.

Rittz nabízí pestrou směs hudebních nálad a nebojí se ani zpívaných pasáží. Jeho texty opisují život jeho okolí, od gangových konfliktů, až po život běžného pracujícího lidu, mezi který Rittz ještě pořád patří. Co však zaujme nejvíc, je jeho technika rapu. Rittz je totiž schopen nasadit tempo, které udrží málokterý rapper. Rychlé střídání frázování, složité schémata rýmů a skvělá rytmika, to vše dělá z Rittze velice zajímavý artikl, který vám Rock Café přiveze přímo pod nos již 18. září. Přijďte ochutnat kousek Strange Music přímo v srdci Prahy. Hostem koncertu bude nadějná pražská krev Johny Boss, o DJ warm up se postará Ill Rick.

18.9.2018 / 21.00

 Vstupenky:

250,- + poplatky / předprodej v RC Shopu (út-pá 16-22, so 17-22) a v síti GoOut.net / 300,- v místě

Facebook Events

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*