Veterán a boss českého horrorcore stylu Řezník, nebo to je snad DeSade ? Každopádně za mě je to zakladatel zdejší hrrc scény, Sodomy Gomory a hlavně labelu ZNK, odkud vychází veškeré zlo. Letošní rok je dost nabitý věcmi ze ZNK stáje a fanoušci mají žně. Řezníkova říše a potom začátkem června nová debutová deska skupiny, vzniklá ze základů rozpadlé Terror Crew která se jmenuje Dead Team vyplodila post-apokalyptistickou atmosféru v desce s názvem Nebezpečná aktivita.

Ale těšit se do konce roku můžeme ještě určitě na novou Sodomu Gomoru, a druhý album od Haadese, který vylezl ověnčený vavřínem a oceněný diplomem(foto ZDE) za skvělou spolupráci při odvykání z pika (tímto mu celá redakce gratuluje a přeje mu co nejdelší výdrž). 😀

Ale dost keců, mám tu pro Vás zodpovězené otázky od Řezníka, tak se do toho pustíme:

Čau Márty, jménem redakce RapCity tě vítám. Jak se máš?

Čau mamrdi! Máme se dobře, i když celý léto makám na novejch věcech. V podstatě mě to ale ani nesere, stejně mě nebaví čichat zpocený podpaží starejch bab někde na pláži. Vždycky sem byl radši zalezlej v noře a plánoval světovládu.

Jsou to 2 měsíce po vydání desky Říše za Zrcadlem, máš pocit, že jsou ohlasy lepší než u starších projektů nebo naopak? (ptám se proto, že si v albu vylejváš víc srdíčko)

Mám pocit, že sou ty ohlasy tak nějak stejný jako u každý nový desky. Nadšení střídá lamentování nad tim, že to není takový jako album XY z roku XZ. Takhle to bylo ale vždycky – snažím se nedělat prvoplánovou hudbu (i když někdy to tam samozřejmě skočí), takže lidi potřebujou nějakej čas, aby si je to získalo a pronikli hloubš. Za pět let si budou nový desky stěžovat, že to nezní jako Říse za Zrcadlem. Samozřejmě, že přípomínky vnímám, ale taky se nechci zaseknout na jednom bodě. Já sám za sebe sem s albem maximálně spokojenej.

Hodně se mluvilo o klipu Pana Au, máš v plánu příště sprznit do své skladby třeba Boba s Bobkem nebo nějakou jinou “populární ikonu“ kterou všichni znají?

Zatim nic takovýho v hlavě nemám a nechci to nuceně dělat, jenom protože Pan Au měl úspěch. Určitě se ale nebráním dalšímu animovanýmu klipu, tenhle formát mě baví.

Jak tě Pan Au vlastně napadl? Prostě si ho v dětství neměl rád, tak sis na něj vzpomněl, nebo v tom není nic osobního?

Nápad vzniknul jednoduchou přesmyčkou Tau / Au a měl sem ho v hlavě už asi 6 let. Někde u piva sem to vyprávěl Podojkrávovi a ten mi na to během pár dní zmrskal krutej beat a zbytek je historie.

Ve tvém dalším povedeném klipu Trendy Zmrdi sis vzal na paškál hipstery (vím, že to byla jenom nadsázka), ale přesto bych rád věděl jaké typy lidí nemáš rád a které naopak ceníš?

V podstatě je to tak, že nemám rád Trendy zmrdy. Nemám rád klasický nudný, konzumní, povrchní a popkulturní zmrdy. Vždycky sem nesnášel diskotéky a podobný družný místa. Strašně mě serou hloupí a zatnutý lidi. Oni vlastně klidně můžou chytrý, ale když sou zaseklý na nějakym názoru, kterej zuby nehty bráněj a nic jinýho nepřijmou, tak je to daleko horší, než zatnutej hloupej člověk. Myslim různý formy extremismu (levicovýho / pravicovýho) a to třeba i přílišná zaujatost konspiračníma teoriema. Debilita. Naopak mám rád lidi, který maj na věci a svět zdravej názor a uměj si udělat prdel ze sebe i okolí.

Před pár dny propustili Haadese z odvykačky a ty už máš hotový feat na jeho druhé albko. Kolik spoluprací ještě do konce roku budeš mít?

Určitě ještě něco vzejde. Oslovil nás (SG) americkej horrorcore rapper SCUM na feat na jeho novou desku. Dál budu mít jenom já jednu věc se Scumem a bude tam ještě 2urbina 2urista. Teď sem taky nahrával něco pro Schyza, no a největší terno je, že se objevím na Reel Wolf Compilation vol. 3 po boku světovejch rapovejch velikánů .. možná jako úplně jedinej rapper z Evropy. Ale to nejspíš vyjde až příští rok.

Bylo by u tebe možný, abys vydal čistě rapový album? Máš ambice to někdy provést?

Tak moje alba v podstatě sou všechny „rapový“, protože zpívat moc neumim, ale jestli myslíš čistě hip hopový album, tak to rozhodně ne!

Nedávno si opět začal vydávat Martyho frky. Proč až po tak dlouhé době? Kdy vyjdeknížka č.3 a kolik toho vlastně v šupleti máš?

Potřeboval sem od toho trochu pauzu – navíc jak sem rozjížděl Martyho Frky Pub, tak toho bylo tolik, že sem na to přestal mít náladu. Momentálně mám hotovejch nějakejch 160-170 frků, který ještě knižně nevyšly, takže koncem roku určitě bude třetí díl!

Minulý rok si natočil track Pořád jenom hate 2 a za to ti přišel dopis odprávníka, že by ses měl omluvit rodince Mattoni za pošpinění “dobrého jména“ firmy. 😀 Na to se už zapomnělo, nebo to je pořád aktuální téma jak pro tebe, tak i pro druhou stranu?

V podstatě se to od tý doby nijak nevyvinulo. Teď má teda po létě jít konečně na ČT ten jejich smradlavej seriál, tak uvidíme, jestli se to bude ještě probírat.

Pomyslel by sis před 10 lety, že náš národ vezme horrorcore styl tak dobře?

To rozhodně ne. Neustále mě to nepřestává udivovat!

Napsal si status na svoji page: “Kdyz mi pošlete nahranej track, tak to klidně poslechnu, ale sem přísnej zmrd, takže od toho moc nečekejte.“ Dalo by se říct jako šéf tuzemský hrrc scény nemáš potřebu pomáhat mladým lidem se trochu zviditelnit? Do ZNK bys s momentální undergroundový scény nikoho nepřibral? Nikdo se ti nelíbí?

Snažíme se na naše pražský akce brát občas mladý talenty, aby se trochu zviditelnili. Bavěj mě věci, který sou originální, což bohužel většině začínajícím interpretům chybí – nebo je tam prostě cejtit, že ještě potřebujou čas na to se zlepšit. Dneska chtěj lidi všechno hned. Z československýho horrorcoru mě vyloženě baví třeba Horror Avantgarda nebo Alfa Sekta. Z klasičtějšího rapu Krang, Schyzo, Protiva.

Chodíš vůbec do práce, nebo tě živí už jenom koncerty? Máš taky Mortal Cabinet, takže toho určitě najezdíš hodně.

Mám to štěstí, že se můžu svobodně živit tím, co mě baví. Takže hudba, koncerty, frky, filmy a eshop. A jo, najezdíme toho dost! Na podzim navíc zase plánujeme Francii a k tomu nejspíš i Holandsko a Německo.

Mnoha lidem chybí ZNK fórum. Bude se ještě nějak obnovovat, nebo ne?

Nebudu. Tenkrát sem to zrušil, protože v tom šťourali fízlové kvůli konečnýmu řešení – bylo tam tenkrát spousta zvrácenýho svinstva. A taky si myslim, že v dnešní době už je to mrtvej formát.

 Skladbou S!CKSHYT si chtěl popudit posluchače, nebo ji bereš jako normální skladbu, jako každou jinou z alba. Je totiž trochu odlišná od ostatních a někteří fanoušci si myslí, že si z nich děláš prdel. 😀

To rozhodně ne! Mám tu skladbu velice rád, přijde mi správně démonická. I beat mě moc baví. Nevim, jestli by se to dalo zařadit hudebně pod trap, moc se v tom nevyznám. Pokud se věci dělaj dobře, tak vůbec nemám problém s tim, že je to „moderní“. Slyšel sem nějaký český trapový věci a strašně mě to nudilo. Texty úplně vo hovně. No a pak mi Haades pustil svoje nový věci, což je převážně trap a je to neskutečnej námrd.

Spoustu lidí ještě neví o tvém filmu MÁMA MÁ RAKA, který už má co nevidět vylízt. Řekni nám něco o tom? (O čem to bude, jak dlouhý to bude, jaký bylo natáčení, jestli si konečně někdo ublížil apod.)

Je to film navazující stylem na moje předchozí snímky ŽIVOT NENÍ KRÁSNÝ a JEHOVOVA POMSTA. Točí se kolem rakoviny konečníku a pouličních zápasů. Natáčeli sme to loni na konci léta a teprve teď je to téměř hotový. Brzo zveřejním informace týkající se premiéry. V dnešní době sme schopný natočit klipy na fakt pěkný úrovni, ale záměrně sem pro tenhle film zvolil opět totálně špinavej vizuál abych to udržel v náladě předchozích filmů. A tím to taky trochu uzavřel. V budoucnu mám v plánu trochu víc ambiciózní projekty.

Otevřel sis svoji putyku Martyho Frky Pub, která se ale letos přejmenovala na Sodoma Gomora Pub. Pořád si majitelem, nebo jakou pozici zastáváš? Pokud jenom štamgasta, tak pověz kdy tě zhruba můžou lidé vidět skácenýho v lihu a poprosit si třeba o podpis, nebo kromě obchodu Made in Žižkov si může člověk merch koupit i tam?

Už jsem tam pouze v pozici opilce. Otěže přebral DeSade. Původně sme to měli ve více společnících a jak to tak bejvá, bylo to úplně na hovno, takže se na to radši vysral a soustředim energii jinam. Jinak kalby tam byly legendární a to místo je dobrý, pořád tam chodím. Merch je tam taky k sehnání, ale největší výběr je pořád na eshopu.

Teď otázka na Sodomu: V jaké fázi se nyní nachází nová deska a můžeš nám třeba prozradit nějakou maličkost? Bude dříve jak o Vánocích?

Nahráváme a doděláváme poslední věci, pracujeme na vizuálu a dalších klipech. Taky ještě domlouváme zbejvající hosty. Náš plán je to tenhle rok vydat.

Přijedou i hosté z Austrálie (Butchers Harem) a další zahraniční hosté jak na natáčení desky tak posléze na křest?

Nic nevylučujeme 🙂

Co tě baví dělat ve volném čase, když se nevěnuješ práci, hudbě? Jaký jsou tvé koníčky?

Čas nejradši trávím tvorbou, ale někdy se potřebuju odreagovat, takže fetování chlastu, filmy / seriály, PS4, četba, hoňba a DNA.

Je v plánu nějaký nový merchendise? Kdysi si napsal, že bys chtěl udělat trička s českýma masovýma vrahama třeba.

No vidíš, ty masový vrahy bych přeci jen mohl uskutečnit! Zatim v plánu pouze merch k nadcházejícím deskám, ale určitě budou i nějaký jiný věci.

Jakej hrrc bys doporučil? Jaká hudba tě poslední dobou oslovila?

Tyvole bohužel nemám pocit, že by poslední dobou vyšlo něco zásadního. Naposled mě hodně bavila deska Young Wicked – Slaughter, která vyšla pod Psychopathic Record. A taky vlastně novej Blaze – Casket Factory byl dobrej.

A co filmy? Jaký film bys doporučil zkouknout a který žánr máš nejraději?

Filmů k doporučení je nepřeberný množství. Můžete mrknout na můj profil na ČSFD.cz

Doufám že toho nebylo moc 😀 a děkuji ti velice za zodpovězení všech otázek. Nějakou chytrou větu na závěr pro čtenáře a fanoušky?

Kurva no zabralo mi to spoustu času, musel sem odsunout všechny připravovaný projekty minimálně o rok, takže fanoušci ti určitě poděkujou! A vzkaz? Těšte se na nový věci! Máme rotačák nabitej kultama!

FB page: Řezník ZNK Official
Instagram: @reznikznk
Twitter: @ReznikZNK

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*