Tak je to tady. Renneho Danga deska Con Lai jde do předprodeje. Venku už kolují tři klipy a dnes vyšel čtvrtý. Po klipech Napřed Snům, Con Lai a Votáčet vychazi klip Cvak, který produkčně obstaral Ceha.

Ale vraťme se ještě k samotné desce. Veškeré CD koupené v předprodeji osobně Renda podepíše. Krom CD ve zvýhodněné ceně jsou k dispozici balíčky limitovaného oblečení Con Lai, které je vyrobeno pouze k příležitosti vydání alba, a proto po vyprodání již nebude k dispozici. K dispozici je tričko, mikina, samolepky, plakát, placky a kšiltovky.

Další potřebné informace se dočteš z tiskové zprávy přímo z Blakkwoodu:

Album CON LAI vychází 30. 4. 2017.

Čím je cover k albu tak netradiční? Prvotní myšlenka byla udělat minimalistickou vertikální rudou čáru uprostřed, ale vzhledem k tomu, že poslední dobou jsou všechny covery CDs až příliš primitivní, rozhodli jsme se jít jinou cestou. Věděli jsme s Lucasem a Gnosisem, že chceme strukturový pattern a jednoduchost barev. Rudou čáru jsme zanechali, akorát v trošku jiné formě a přidali jsme tam můj obličej, abychom zdůraznili obsah alba. Znak rudého pruhu pochází z mé první cesty do Vietnamu v roce 2013. Jedna z prvních věcí, kterou jsem po příletu viděl, byla Rudá řeka, přes kterou vede silnice z letiště do centra Hanoje. Pamatuji si, jak jsme jeli z letiště a sestřenice mi ji ukazovala z okna taxíku. Moje první návštěva Vietnamu pro mě byla tak silným zážitkem, že jsem věděl, že ji chci jednou odrazit ve své tvorbě, a tak i přes to, že album není hudebně asijské, skryté inspirace Asií tam pro mě rozhodně jsou.

Jak vznikal cover CD se dozvíte už brzy v CONLIFE 03.

Na jaké hosty se můžete těšit? Na album jsem postupně oslovoval celkem dost hostů. Někteří z nich to dali a někteří z nich to nedali. Co mě ovšem překvapilo, bylo, že všichni z nich se nebránili spolupráci se mnou, jen si prostě nevybrali vhodnou věc. Mrzí mě, že jsem nevybral ideální věc pro spoustu lidí, které jsem na albu mít chtěl, ale tak to prostě asi mělo být a věřím, že se s nimi sejdu v budoucnu na jiných trackách. Na albu jsou se mnou lidi, se kterými se znám osobně, respektuji je a mluvil jsem s nimi z očí do očí a to se týká i producentů. Není tam žádná internetová spolupráce nebo něco, co by bylo udělané jen, protože by se to udělat mělo. Veškeré tracky na album jsou pro mě stoprocentní a nedal jsem tam jedinou věc, o které bych nebyl přesvědčen, že je dobrá. Za každou skladbou si stojím a každá skladba má svůj příběh.

Jednotlivé nahrávání hostů a krátké rozhovory s nimi uvidíte brzy ve třetím díle série Conlife.

Společně s předprodejem, zveřejněním tracklistu a coveru CD vypouští Renne i vizuál ke skladbě Cvak. Po Napřed snům, Con lai a Votáčet se jedná už o čtvrtý singl z očekávaného alba CON LAI. Video má na starosti Jakub Stelzer a jak sám Renne tvrdí, je to jedna z nejpozitivnějších věcí, kterou kdy vytvořil. Netají se ani inspirací od slovenské skupiny Moja Reč, kdy v komentářích u jednoho ze svých příspěvků na Instagramu zmiňoval, že ho jejich stejnojmenná skladba Cvak zaujala natolik, že chtěl podobné téma zpracovat po svém. Track Cvak je příjemným odhalením další Renneho tváře a tak nám krásně vyplňuje obrázek celého alba CON LAI.

Tracklist:
01 Intro
02 Con lai (prod. Ceha)
03 Schody (prod. Ceha)
04 Revival (prod. Leryk)
05 Yin Yang feat. MAAT (prod. Leryk)
06 Nepochopen feat. Viktor Sheen (prod. Leryk)
07 Votáčet (prod. Mahoney)
08 Píšu ti (prod. Adytos)
09 Cvak (prod. Ceha)
10 Skit
11 Máma (prod. Kenny Rough & Jakub Lenz)
12 Napřed snům (prod. Leryk)
13 Vaše děti feat. Protiva, Schyzo (prod. Leryk)
14 Priority (prod. Leryk)
15 Očista (prod. Mahoney)
16 Sharingan feat. Jickson (prod. Leryk)
17 S ex feat. Calin (prod. Ceha & D. Kop)
18 Chápeš feat. Majself (prod. DJ Wich)
19 Jednou (prod. Ceha)

Předprodej desky ZDE

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*