Pozval jsem si na rozhovor Česko Budějovického Regieho, jehož jméno si můžeš spojit s takovými crew jako je Zeměvzduch, MPV či ESF. Regie vydal svoji novou desku Kontrast a nejen o ní jsme prohodili pár slov.

Zdravim tě Regie. Kde jsem tě právě zachytil?

Zdravim tě, právě jsem doma a chytil jsem pohár ve fifě, který se hraje každých 14 dní. Za chvíli se chystám rozsekat dalšího 13 letýho smrada s Finska 🙂

Budou to skoro dva roky, co jsme spolu naposled mluvili. Co se za tu dobu změnilo, mimo to, že máš novou desku?

V podstatě nic zásadního, pořád dělám to co předtím a snad o něco líp. Jinak dělám co můžu, večer chodím spát a ráno vstávám 🙂

Jak už jsem zmínil, máš venku novou desku Kontrast. Pověz nám něco k ní

Z téhle desky mám velkou radost. Zatím jsou na ní výhradně pozitivní ohlasy. Co se týče produkce, JSM je na deseti věcech protože jeho tvorba je pro mě top. Taky jsem strašně rád za věc s Opiou prgrf2.

Na desce mezi hosty máš i jedno zajímavé jméno – Big Shug. Jak ses k němu dostal?

Dostal jsem se k němu už před hodně dlouhou dobou. Asi když jsem ho poprvé slyšel na Hard to Earn. Nikdy by mě nenapadlo, že budu mít s někým jako on, společnou věc. Před dvěma lety jsem se s ním seznámil na HHK a dal jsem mu cd HB. O

Od té doby jsem měl v plánu ho oslovit a díky bohu a Ramelovi se to konečně povedlo zrealizovat. Taky měl skvělý přístup a za mě je track Made hodně povedený.

Kdo Ti dělal cover?

Fotku dělal Václav Petrovitz, který má ateliér v Českých Budějovicích a o grafiku se tradičně postaral Admir Mešić z Gazda Urban brand. Oba odvedli skvělou práci a chci jim touhle cestou poděkovat.

Byl někdo, koho si chtěl na desce, ale nakonec to nedopadlo? Ať už jde o producenta, či rappera?

Na tuhle otázku ti asi každý rapper odpoví stejně. Určitě. Domlouvali jsme něco s Restem, ale nakonec se to nestihlo. Taky jsem měl v plánu oslovit Martu Kubišovou do tracku Mysl, která v něm původně byla vysamplovaná. Ale to jsem předem vzdal, protože dostat se k ní je skoro nemožný.

Kde je možnost desku objednat?

Na mým e-shopu regie257/shop/kontrast

Osobní odběr je možný v Paragraff shopu v Českých Budějovicích, nebo na koncertech. Desku taky seženeš na spotify, deezer, google play, bandcamp, itunes. Prostě všude 🙂

Máš k desce i nějaký merch?

Jo, zrovna v příštím týdnu bude k dostání na e-shopu. Trika, mikiny, hrníčky pro kávičkáře a taky sportovní vaky.

Chystáš křest, či třeba tour s deskou Kontrast?

Křest bude 12. května v českobudějovickém klubu K2, kde zahrajou i Pio Squad. Nejbližší show je teď 6.5. na křtu grafitti videa One Step Beyond v Brně. Co se týká tour, možná někdy v září domluvíme pár klubů.

Je ještě něco, co bys k albu rád dodal?

Asi ne 🙂

Máš už teď nějaké další plány do budoucna?

Mám v plánu natočit klipy k nějakým věcem. Udělat si asi taky nějaký volno a pak se vrhnout na ZMV.

Co chystáte? Nový skladby, či rovnou novou desku?

Chystáme celé album, které když to dobře půjde, by mělo být hotový začátkem roku 2018. Čili 10 let od vydání naší první desky New Shit On The Block. Na tuhle spolupráci se Hodně těším. A myslím, že nejsem sám.

Ještě se na skok vraťme k albu Hlas Barev. Jak ji zpětně hodnotíš? Změnil bys něco, anebo bys jí zachoval takovou jaká je?

Asi bych na ní nic neměnil. Nedávno jsem si jí pouštěl a i s odstupem času mě baví.

Co momentálně posloucháš?

Baví mě nový Odissee, Apollo Brown, Skyzoo, ale rád si poslechnu jakoukoli skutečnou hudbu.

Letos půjde opět nespočet desek ven. Je nějaká, na kterou se těší Regie?

Těším se na Saxovo sólo, Opiovo desku Jízdní Neřád, Michajlovo album Ronin a v neposlední řadě na Restovo art.

Co děláš mimo rap? Koníčky, filmy, práce, cokoliv tě napadne?

Přesně tak, cokoliv mě napadne 🙂 V Budějovicích mám shop, kde prodávám barvy, merch a další doplňky. Mám spoustu dalších aktivit, který musím neustále hrotit, abych nemusel jíst teplej oběd ve fabrice, protože lepší je suchej chleba na pláži.

Děkuji Ti za rozhovor. Teď máš prostor cokoliv říct, vyjádřit se k čemukoliv. Jinak ať se daří a měj se.

Já děkuju.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*