V tomto článku si rozebereme album Projekt Asia od mladé dvojice rapperů Viktora Sheena a Renne Danga.Nejdřív  chalani kteří vydávají  své počiny pod křídly labelu Blakkwood Records přemýšleli, že vydají EP a nakonec tu máme plnohodnotný LP debut.Název desky se zrodil na neobvyklém místě, na benzínové pumpě.A proč vlastně Projekt Asia a co znamená symbol na coveru? Chlapci usoudili, že toto nevšední slovo je nejvíc spojuje, protože Sheen se narodil v Kazachstánu a Dang je napůl Vietnamské národnosti.Symbol znamená zkratku P.A. (střecha je A a pod ním se skrývá písmenko P).

Album o 17 skladbách měl release 28. Června  a objevily se na něm především kolegové z labelu:  Jimmy Dickson, Amco, Leryk, L.D., Schyzo, Fosco Alma.

O produkci se postaral především Leryk(7) a Ceha(4).Dále Amco, Myles Weaver a Mahoney.

Album si můžeš objednat tady nebo v digitální podobě na Google Play či iTunes.

Intro nás vpouští do světa interpretů, v tomto případě dobře navodí atmosféru.Zajímavý je rockový doprovod v lehce emotivní skladbě Prach.Ve skladbě Žijem zejtra hoši rozpitvávají téma dnešní líné mládeže která je závislá na peněženkách svých rodičů a weedu. Champagne kisses je první track z alba který mě víc zaujal,skladba o povolných bitches (toto téma se snad u rapperů nikdy neomrzí :D).Vytknul bych ale příliš použitého autotune, za mě by bylo přirozenější a poslouchatelnější ženský zpěv,to platí i pro skladbu Dítě.

Dál se mi líbí především Stereotyp, Mladí a opilí a Dál.Vrcholem alba je určitě track Instantní čubky 2 věnovaný jako ve skladbě Champagne kisses všem d*vkám.

Překvapila mě speed flow Renneho v bonusové skladbě Confirm skills, i když se mi na albu celkově víc líbila flow Sheena.Textově nemůžu nic vytknout,s vybranými beaty album funguje dobře.Už je polovina roku za námi a pár desek už na český scéně uzřelo světlo světa, uvidíme tedy co všechno se ještě vyplodí do konce roku,ale Projekt Asia se určitě může řadit mezi zdařilou tvorbu a zatím bych ho šoupnul někam doprostřed  žebříčku vydaných alb v tomto roce.

Album hodnotím: 6/10

 

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*