Sice se zrovna nepovažuju za pravidelného návštěvníka kin, ale i tak po dlouhý době jsem se rozhodl podpořit Českou kinematografii. A k tomu mě vedlo, že jako každý z vás, kdo viděl film Gympl z roku 2007, jsem si nemohl nechat ujít jeho volné pokračování tohoto podle mého divácky velmi úspěšného filmu.

V našem velkoměstě Příbram byla premiéra včera, a co jsem tak koukal, nenechali si ji ujít i místní fotbalisté 1 FK Příbram Jakub Řezníček a náhradní golman Jakub Rondzik, který je znám i jako rapper RNZ.

Stejně jako u Gymplu, tak u pokračování Vejška se zhostil režie Tomáš Vorel st. což už byla záruka, že se z toho nastane paskvil dnešní doby, kdy „dvojky“ většinou stojí za velký hovno. Sice je pravda, že stopáž Gymplu byl 110 minut a tím pádem asi byl i lepší příběh než ve Vejšce, jehož stopáž je 85 minut.

Ale od první minuty jsem se nesmírně bavil a vše předčilo mé očekávání. Ať už vtipnými hláškami Jiřího Mádla, nebo momentky Jana Krause. Skvěle hrála „ožralu“ Zuzana Bydžovská, který jsem to dost věřil.

A v neposlední řadě jsem docela záviděl poslední scénu Ivany Chýlkové. Vzít si golfovou hůl a fláknout s ní do obří plazmový televize anebo s ní rozsekat přední sklo luxusního auta, bych si taky rád zkusil 🙂 Docela jsem si říkal jak se po DJ Wichovi vypořádá s hudbou Mike Trafik a Vladimir 518. A myslím si, že to dopadlo dobře a nemá se za co stydět. Nesmím zapomenout i na Tomáše Vorla ml, Evu Josefíkovou, Jakuba Koháka a další skvělý herce, kteří makali na tomhle filmu.

Když to shrnu, tento film je oproti Gymplu vyspělejší, drsnější, víc sexy. Je plný graffiti na nejrůznějších místech Prahy a všem ho osobně doporučuju !!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*