Poslední počin Tono Suchoty s názvem Návraty, kde mu produkci obstaral Beyuz bylo v takovém retro duchu.Album Fičúringy není žádný hypermoderní projekt, nese se v klasickém duchu true schoolu, což je fajn.Sám Tono řekl k desce, že to není jeho sólo, ale projekt se spolupracemi.Tedy se zaměříme hlavně na hosty:

Na albu se sešlo 13 skladeb a pestrá škála hostů: DJ Metys, GR Team, Rest, Danosť, MC Gey, Boy Wonder, Strapo, La4, Otecko, Supa, Delik & Prezident Lourajder.O produkci se postarali především hoši z labelu GR MajstroDeryck.Album vyšlo 29. července pod labelem Gramo Rokkaz.

Hned po intru jedna z největších pecek na albu Recept na úspech ti Tono poskytuje trochu ironické rady jak se prosadit.Dále bych rád připomněl track Opakuj po mne společně s Restem, který dal jako vždy dobrou slohu, kde se zabývají tím, jak být přes každodenní útrapy v pohodě.

Teď pár otázek k Tonovi, než se vrátíme opět k diagnóze alba:

Určitě to byl fantastický pocit stát na stagei vedle Redmana a dokonce si s ním i zarepovat,byli toho všude po internetu plné články,řekni: Nabídl se ti Redman k nějaké spolupráci,kterou můžeme očekávat na tvém dalším projektu??

  • Nechajte sa prekvapiť.

 

Tvoje album se jmenuje Fičúringy,takže z toho usuzuji, že si dal více prostoru pozvaným interpretům.Jaký z toho máš pocit a nechybí někdo na desce? Jsou tam všichni koho si chtěl,nebo se někdo už prostě nevešel?

  • Koncept Fičúringov spočíva v pozvaní minimálne jedného hosťa do každej jednej plnohodnotnej skladby na albume. Chýba mi tam Vec, ktorého som síce oslovil ale nepodarilo sa mi v normálnom čase ušiť preňho pecku na mieru.

Teď něco z tvojí minulosti:

V kolika letech si prvně držel majk v ruce?

  • cca v 14/15

Jak by si s odstupem času sám ohodnotil svoje debut sólo Univerzálny hráč?

  • Ako slušný debut, za ktorý sa nemusím hanbiť.

S kým by si chtěl udělat duo projekt s CZ/SK scény,ať je to rapper nebo producent? Kdo se ti vlastně nejvíc líbí?

  • Boy Wonder je ďaleko inde ako všetci ostatní u nás.

Další skladbu kterou bych vytáhl je Dva a pol chlapa s Deckom, kde se mi líbí hudba od Majstra.Hned po této skladbě je v tracklistu na řadě Nesom z tejto planéty s Wonderem a naprosto šíleným beatem.Profi hejter se Strapem, který dal výborně, si chalani vzaly do smyčky skupiny haters.Další skladby se jak textově, tak po hudební stránce nesou v klidném duchu.Vydařené album? Určitě ANO, vlastně všechno co pochází od Gramo Rokkaz je už předem zárukou kvality.

Album hodnotím: 7/10

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*