Určitě znáte a kdo nezná vaše chyba Budějovického rappera Regieho z formace MVP, kde např. v Trafikově producentské desce H.P.T.N. vol. 2 má společný track “Celý týden“ se Saxem z již zmíněné skupiny.Rozhovor s Regiem si můžeš přečíst zde.

Regiemu vyšlo 14. srpna debutové sólo album s názvem Hlas barev s 13 porci skladeb, které bylo nahráno v Paragraff studiu a zmasterováno Ondřejem Žatkuliakem.

Úvod desky se stejnojmenně nazvaným trackem Hlas barev je vzpomínková záležitost na časy, kdy rap byl ještě v pořádku.Dál si Regie bere bez servítek dnešní podobu rapu: “Už je to tak dlouho, co rap začal bejt v módě, pak jste ho pustily k vodě, musel přes palubu z lodě.Celý to nějak vychladlo, jak pivo na sedmým schodě, dřív to bylo o svobodě, teď už je na mrtvým bodě.“ Co dodat? Nic.

Pak bych přeskočil a rozpitval bych skladbu Gump, ve které si Regie jede postavu Djanga z Tarantinova filmu, v které vyhrožuje: “Tak to poslouchej ty pičko, vypnu tě jak Kličko a jestli na to nemáš, hoď do ringu bílý tričko“.

Jedna ze skladeb, kde se probírá vážnější věc se jmenuje Když jsem byl mladší s perfektním beatem od producenta JSM.Jako správnému huliči nechybí na albu ani věc Mary Jane věnovaná této rostlince, kde Regie smaží kouzelnýho dráčka jak Gaylord Jebal 😀 .V tracku Vidím tě jsou první hosti eLKa se Saxem stejně jako v následující skladbě Večer s Beem a Restem na featu, kde rozebírají noční životy velkoměsta.

Song Spolu je věnovaný druhé lepší polovičce interpreta.V Harému se dostáváme do temného,basového prostředí plných děvek, kde se nám líbí a rádi bychom tu zůstali, ale ocitáme se v předposlední věci Vzduchoprázdno feat Luke B ve které se zaobírají stereotypními důležitostmi v každodenním životě.Končí to skladbou Díky a “přijďte i příště…“.

Celkově je to velice vydařená deska a myslím si, že každý si v ní přijde na tu svou. 😉 O beaty se postaral hlavně JSM s 6 zářezy a Talpas se 4.Dále dodal hudbu DJ Fatte a Dalda.Zkrátka skvělý koncept, ze kterého se mě osobně nejvíc líbí nostalgická záležitost Když jsem byl mladší a bitches track Harém.

Za sebe můžu tuhle poctivou věc, která viděla nějaký trap styl někde až přes řeku doporučit. 😎

FB: Regie

Dále album lze objednat na emailu: regie@email.cz nebo na již zmíněné FBpage, nebo podpořit digitální cestou přes iTunes nebo Google play.
Poslechnout si komplet album můžeš potom na Deezeru a Spotify.

Album hodnotím: 7/10

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*