V roce 2011 nám Prago Union ukázali že zhudebnit lze i barvy které vidíme denně (album „V barvách“ 2011).

16.června 2013 to je datum co způsobilo že všichni fanoušci Prago Union začali  prohledávat Youtube.com aby našli aspoň nějaký track z alba „Vážná hudba„.

Dneska je 1.9.2013 a Rapcity.cz se teď podívá jak se Kato popral s vážnou hudbou.

Takže proč zrovna „Vážná hudba“?

Už při prvním poslechu se Vás Kato ptá „Jessli dovolíte, rád bych si tu něco začal s tímhle beatem“ a my mu to dovolíme protože vytvořit 21 tracků prakticky sám je úcty hodný. Při poslechu je Vám okamžitě jasné že v čechách neni podle mého názoru nikdo kdo by byl svým stylem beatů nebo svojí flow jako Kato. Nejeden song mi uvízl v hlavě a tak se podívejme na první z nich který je „Rapvi3m“ už proto že „12 palců lahodících uchu usmrkanců i kanců“  ale především kvůli pochmurné náladě beatu a filozofickému textu kde Kato přemýšlí nad tím co se s ním děje a co by dělal kdyby nebyl MC.

Další song co stojí za zmíňku je určitě „Recept“ kde se Kato pouští do milostných pletek a za pomoci metafor nám přibližuje jaké myšlenkové pochody se odehrávají v jeho hlavě když potká tu pravou.

Je težké vybrat jen několik málo skladeb pro to aby člověk popsal toto album, ale mám tu pro vás ještě skladbu s názvem „Kdo z koho„kde je téma souboje Kata s někým neznámým pouze ukázka problému důvěry lidí mezi sebou protože „Pro každýho máme v srdci prázdný místo tvůj boj, jak zaplníš ho“.

Nakonec se zmíním o songu „Otázky?“ který je jen o trochu pozměněná verze písně „Prago Union – Některé otázky už si prostě nekladu [Mňága a Žďorp]. V tomto tracku se Kato zmiňuje o tom jaké otázky už si radši neklade a na konec skladby je ještě malý bonus v podobě acapelly.

Závěrem lze říct že album Prago Union – Vážná hudba kombinuje zábavné a různorodé beaty spolu s flow která obsahuje metafory, přirovnání, ironii a tak dále. Suma sumárum Prago Union byly, jsou a budou záruka kvalitního rapu!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*