Marat z labelu Hypno808 tento rok nelenivěl a vydal přesně před měsícem 11. září album s názvem Mars.Na desce která má všeho všudy 16 tracků si kromě Igora nepozval žádné hosty, ale za to má bohatou sbírku jmen od různých producentů, což jsou hlavně: Freezer, Frank Flames, Vae Cortez, Donie Darko a další. O pěkný animovaný cover a booklet se postaral Michal “Tron“ Škapa.

V první skladbě Mars si Marat obléká skafandr a jde objevovat pusté planiny rudé planety a pomalu se dostává do neznáma pod rouškou hvězd a už prvními kroky šlape v tracku Prstence po čedičovém povrchu kde nenajde flóru, natož faunu.Je to mrtvá planeta…alespoň prozatím.

V následujícím tracku opouštíme na chvíli rudou planetu a vracíme se na zem, kde máme co do činění s velkým bossem Paganinim, který nasraností jenom přetéká.Má u zadku politiku i vaše hate kecy, prostě si jede svoje “Italské praktiky“.

Jak Bejt high ti Marat řekne v páté skladbě se stejnojmenným názvem a po konci stopáže se Marat vrací opět na svou krátkodobou domovinu, kde beznadějně chytá Signály, aby se mohl spojit s civilizací.Po krátké době mu začne harašit v bedně a začíná vidět meziplanetární bludy.

V další skladbě Věci nejsou tak easy na featu s Igorem kde Marat rapuje o tom jak mu rap brzo zaplatí nové Porsche nebo se to všechno možná posere a z jeho starého auta se stane obývák.Ale když je Králem noci, tak temnota je jeho domovem a černočerné ulice jeho panstvím kde vládne pochybným existencím.

Ve věci Naprogramovaný pro válku se v blízké budoucnosti bude válčit se stroji o celou sluneční soustavu a vítězství bude v nedohlednu.Tohle všechno totiž začalo Jednosměrným letem na Mars, který trval jeden pozemský rok.V posledním tracku Zastavit tep se už Maratovi mění DNA a pomalu se smiřuje s tím, že se od Marsu už nikdy neodloučí a uvědomuje si, že je na této nehostinné poušti domestikován navždy…Konec zpráv z rudé planety…Marata nemůžeme Hubbleovým vesmírným dalekohledem zaměřit, vidíme jenom vlajku Hypno808, která byla zaražená do povrchu hned po přistání, jinak nikde nic…je konec!!!

Musím říct, že jsem rád i nerad, že mám tuhle recenzi za sebou.Není snadné z těch abstraktních textů něco vytáhnout, ale snad jsem se s tím nějak úspěšně popral.Je to tedy moje první recenze na takovouhle věc. 🙂

Jedna věc mě osobně na albu vadí (nebo spíš mrzí) a to, že není celý koncept alba zasazený ve sci-fi žánru, že je to taková proměnlivá a náladová věc.Nicméně víc jak půlka desky se s Marsem ztotožňuje, což je fajn a baví mě to.Za mě top skladby jsou především Signály, Král noc a Prstence.
Řekl bych také, že si Marat hodně pomohl výběrem beatů, které jsou opravdu v těchto třech skladbách bezvadné.Celkově album ani neurazí, ale ani nenadchne.Je to věc spíš jenom pro lidi, co mají rádi Hypno nebo v mém případě abstraktno.

Album hodnotím: 6,5/10

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*