Rap byl prapůvodně žánrem, který vycházel z ulic, temných zákoutí, často i z úplného podzemí. A 2. prosince se v Bratislavě do tohoto pro něj natolik autentického místa opět vrátil.

Mohla za to unikátní akce, ve které se spojila hudba s drsným, a přitom svým způsobem malebným prostředím v prostoru nikdy nedokončeného metra v Petržalke. Právě tam totiž najdete unikátní výskyt pouličních graffity, na jedinečném 160metrovém hlubokém skvostu, který pomáhal formovat slovenský hip-hop.

Podobně jako dnes, již legendární formace H16. Tento kolos má na svém kontě za více než 10 let existence řadu vyprodaných tour, tři regulérní desky a nyní vyslali do světa horkou novinku s názvem Síla.

1

2

Pokřtili ji právě v onom prostoru na akci zvané Spots#11, kde se na samém konci nikdy nedokončené zastávky Hálová uskutečnilo raritní propojení historie i součastnosti pouličního umění a muziky, která se opět vrátila tam, kde odstartovala – v podzemí. Tohle byl zkrátka návrat k dřevním kořenům, historie ještě nikdy nebyla tak hmatatelná. A ten, kdo prošel přes turnikety na kontrolu jízdenek rozhodně nelitoval! Zkrátka super atmosféra v duchu klasického undergroundu.

Na akci, na které se rozhodně nešetřilo i ledově namraženým Jägermeisterem, samozřejmě nechyběly ani sličné hostesky. Prostě klasická divočina, kde se nepřestalo lovit až do brzkých ranních hodin.

4

3

Díky všem, kteří na akci dorazili!

Podpořili jste kapelu a vydali se za ní i na místo, které doslova formovalo slovenskou rapovou scénu, včetně Majka Spirita, v součastnosti jednoho z největších idolů všech generací v Čechách a na Slovensku. Jedinečné místo, kde se krom fresh gigu odehrál i spontánní live contest špiček street artové tvorby, nabídlo všem učástníkům množství nezapomenutelných zážitků. Checkuj, na jaká další místa vás Spots zavede zde.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*