Pamatuješ starou legendární pražskou skupinu PSH (Peneři Strýčka Homeboye) a její členy?  Skupinu, která v roce 93 jako jedna z mála položila kořeny českému rapu. Penerům už nějaký ten pátek díky svému skillu patří Praha.

Jejich rap a texty jsou dominantou české rapové scény. Spousta interpretů je má jako vzor. Není ani divu. PSH je podle mě skupina, která je do rapu zažraná nejvíc a nejdéle ze všech, jež se objevují v našich dvou malých krajinách.

Hudba je baví a je jejich život. Zažili roky dřiny, útrap ale taky roky slávy a úspěchů. Prošli skrz punkerské devadesátky a dostali se až do současnosti. Trůn je dle mého právem jejich.

Tahle partička stojí za věcmi jako je H.P.T.N. (2009) kde zjistíš, že celé PSH má hudby na piču a texty o ničem.

 

Rok na to přišla další známá pecka s názvem Můj rap, můj svět (konec roku 2010).

 

Netrvalo to dlouho a kluci nám dali do hlavy brouka, když položili otázku. Co bude, až nebude rap, co bude, až nebude PSH. Co bude až nebude rap (začátek roku 2011).

 

Po téhle pro všechny známe libovce se čekal, co bude dál. Vyšla spousta sólových věcí, nějaké alba atp.

Já říkal, že PSH se vrátí, ale lidi se mi smáli. A teď? Teď ti můžu říct, já to říkal.  Starý a kvalitní rap je zpět akorát s novou hudbou. Poslechni si teda, jak to zní, když scéně vládne pirát BiggBoss. A k tomu všemu si sedni a zhlédni luxusní videoklip, kde se objeví pražský výběr těch nejlepších.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*