Idea, Matys a Prezident Lourajder. Spojení téhle trojice MCs s nezaměnitelně surovým projevem a obrovským důrazem na lyriku vyústilo ve vydání nečekaného vinylu s názvem Dropbox. Atmosférického kousku postaveného na touze psát, široké škále nálad, emocí a prakticky nulovém promu. „Chtěli jsme to prostě vyzkoušet jinak a zajímalo nás, jestli si lidi koupí zajíce v pytli,“ říká s úsměvem šéf Ty Nikdy Labelu Idea.

Přesto, že má tahle trojice rapperů za sebou už pár vzájemných hostovaček na skladbách, projekt v podobě osmitrackového vinylu je zatím jejich největší spoluprací. „Asi jsme se dali dohromady, protože jsou pro nás důležité podobné aspekty v rámci textů,“ svěřuje se nováček Ty Nikdy Labelu Matys a Idea dodává, že většina lidí, které zná, by tenhle projekt po textové stránce asi ani nedalo dohromady. „Nejsou v něm totiž žádný extrémní témata ani koncept. Jde jen o to, že seš dobrej člověk a píšeš.“

Právě Idea byl tím, kdo loni v březnu udělal první beat a poslal ho ostatním. Možná tehdy ani sám nečekal, jak moc je to nakopne a že do večera už bude skladba Kým Dýcham kompletně hotová. I když proces tvorby probíhal naprosto přirozeně a osmdesát procent textů a beatů bylo hotových během pár měsíců, vydání se nakonec o rok protáhlo kvůli pauze, kterou odstartovalo vykradení studia. A to i přesto, že se většina projektu nakonec podařila zachránit ze záloh na disku.

Všech osm tracků natřískaných různými druhy pocitů i emocí najdete na vinylu. Právě tenhle  formát je totiž pro všechny rappery srdeční záležitostí. „Ve světě je to dneska už úplně běžný. Sice o něco dražší, ale zase ho můžete použít jako obraz. O to víc konkrétně u tohohle vinylu,“ doplňuje Idea a naráží na osobité zpracování obalu od Jana Klosse. Ten na něj umístil téměř dvě stovky z jejich instagramových obrázků a vytvořil tak svou vlastní interpretaci jejich života.

Vinyl kupuj na: http://tynikdy.cz/shop

Album streamuj zde: http://fanlink.to/dropbox

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*