Z nuly až na vrchol, tak takhle by se dala popsat Marpova kariéra. Ještě na začátku roku 2013 o něm nevěděl skoro nikdo jiný než jeho skalní fans a dnes ho zná celá naše země.

Přelom přišel, když 30. září 2013 vydává svoji pátou desku s názvem Riot. Úspěch byl obrovský, ale nikdo ani sám Marpo netušil kam, až to zajde. On a celý TROUBLEGANG se nestali jen kapelou, stali se sílou, motivací, vírou a rodinou do které patří i fanoušci. Lidi se nechávají tetovat znakem TG či úryvky textů z jejich skladeb, až tak daleko to zašlo.

Prozatímní vrchol celého TROUBLEGANGU bylo čtvrteční vyprodání pražského klubu SASAZU. Ten kdo nedorazil, může nyní už jen litovat. Oheň, bubny, energie, vlastní pódium, atmosféra, spousta lidí a další. Tohle sis nechal ujít.

Dlouho očekávaný a snad ještě déle připravovaný koncert v největším klubu v Praze stál opravdu za to. Nejen že bylo vyprodáno, ale jednalo se o největší a jednoznačně nejlepší rapovou show u nás. To není jen můj názor, ale i názor fanoušků a Marpových rapových kolegů z branže.

Dveře klubu se otevřely v 18:30 pro V.I.P. hosty, ostatní si museli počkat do 19 hodin. Klub se rychle plnil a tak se za chvíli nebylo kde hnout. Celé více než dvou hodinové vystoupení začalo ve 20:45, když na stage přiletěl IronKap. Ten rozproudil fanoušky nejen svými tracky z desky Homecoming ale i staršími věcmi. Největší překvapení pro něj bylo asi to, že přijeli fans až z Kanady. Kap sklidil obrovský aplaus, na který doufejme, nezapomene.

DSC_0610
Po skvělém začátku se pokračovalo v americkém stylu. Nastoupila dvojice Jaybee Daone a Breadwin Deville. Ti předvedli, jak se koncertuje u nich doma. Zahraniční vlnu zakončil Hard Target.

Po téhle zběsilé jízdě, nastoupil hlavní aktér celého večera. Talentovaný raper, bubeník a mistr refrénů Marpo. Obyčejný úvod by pro něj nic nebylo. Jakožto úplně jiný interpret než ostatní se uvedl excelentním sólem na bubny.

DSC_0847

Za potlesku a jásotu celého klubu sesedal a šel si pro mikrofon. Jen co ho chytl, začala bouře. Zazněli oblíbené tracky z desky RIOT, zazněli staré věci, jako jsou Jsem, Jděte mi z cesty, Až na vrchol a další. Nemohl samozřejmě chybět ani track Náš Hood. Celý klub skákal, skandoval a dělal bordel. Nechyběl ani pořádný stage diving. Vítězem v téhle disciplíně bych jmenoval Partyboie. Ten se posunul na level Dan Bilzerian, když ke stage divingu použil i člun. Další z klasických a zároveň šílených věcí na koncertech TROUBLEGANGU je pogování s fanoušky. Ani o to jsme nepřišli.

DSC_1118

Opravdová třešinka na dortu byla, když Marpo řekl, že poprvé v životě na rapový koncert zavítal i jeho otec. Obrovský moment pro fanoušky, ale nezapomenutelná chvíle pro Marpa.

 

Můžu s klidem prohlásit, že Marpo přepsal historii českého rapu. Tohle vystoupení se jednoznačně vrylo do hlavy všem, co tam byly a nezapomenou na něj.

Touhle formou bych nakonec rád poděkoval nejen Marpovi a celému TROUBLEGANGU, ale i všem, co dorazili a udělali úžasnou atmosféru. Uvidíme se na dalších koncertech.

DSC_1242

TROUBLEGANG OR NUTIN!

 

Marpovo páteční vyjádření:

Chci Vám neskutečně poděkovat! Před 3 lety na nás přišlo do Chapeaou 120 platících z toho 80 felláků. Loni do Lucerny přišlo 1000 lidí a já si myslel že thats it. A včera Vás byli necelý 2000. Tony se ptal, ani si neměl žádnej proslov. Ztratil jsem slova. Nechápal jsem co se to stalo. Ty nervy, půl roku příprav a standardně zvyklej na neůspěch se stalo to, co se včera stalo. Spíš jsem se držel abych se soustředil a neposral to. Bylo to mind blowing. Je to stav kterej nejde popsat. Moc Vám všem děkuju, jste fanatici v dobrym slova smyslu. Pro nás začíná nová éra! Je mi jedno že bude někdo kecat že to je gay co píšu pro mě a kluky to znamená vážně hodně. Protože na tom dřem dlouho!!! Škoda, mohli jsme prodat ještě tak o 200 tickets víc, ale trochu jsme měli strach aby jste tam někoho neušlapali  … Proto jsme prodej ukončili! I tak Vás tam byla raketa! Jste jedinečný… 

Děkuju!!! 

Marpo 

 

Co k tomu víc říci? Snad jen, že mi dali všichni za pravdu v tom, co už jsem říkal před rokem na prvním koncertě Marpa. A to sice, že má nejlepší show u nás.

 

FOTOREPORT z akce ZDE.

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*