Mají podobný styl i vkus, rozumí si mezi sebou a rozumí jim jejich fanbase. Bylo tedy otázkou času, než umělci Paulie Garand a DJ Wich vydají společnou desku. Nese název Mezi prsty a patří mezi nejsilnější hudební počiny, které se letos na české scéně objeví.

Napovídá tomu nejen skutečnost, že na tom dělá ikonický Wich s všestranným Pauliem, ale i hosté, kteří se na desce čítající 13 skladeb objeví: Rytmus, Pil C, Ego, Majk Spirit, Dano Kapitán, Zea, 7krát3, Martin Císar, Rest a celý label Ty Ni-kdy. Právě na tomto labelu deska Mezi prsty 20. května vychází. Ty Nikdy Label si zakládá na grafice alb a právě ilustrace od Jindřicha Janíčka slouží jako skvělý do-plněk hudební stránky.

Paulie charakterizuje album jako „podivný tok času, který nám protéká MEZI PRSTY a my se snažíme, aby neprotekl bezdůvodně“. Důležitá pro něj je i symbo-lika uplynutí deseti let od první sólové desky Harant, kdy ho formoval Wichův zvuk, ke kterému se dnes s novým albem vrací.

„První věc z Mezi prsty, kterou jsme nahráli loni na podzim, měla původně vyjít na mé předchozí desce Jako ryba ve vodě. Ostatní šlo rychle. Někdy v půlce března jsme měli komplet vybrané beaty a nahrané Pavlovy části. Čekali jsme jen na hosty. Byla to otázka pár měsíců, vše probíhalo jako po másle,“ popi-suje hladký proces nahrávání alba Wich.

Podle Paulieho s nápadem na desku přišel právě Wich: „Původně to mělo být krátké EP. Nakonec to je krásná plnohodnotná deska, která je vlastně úplně logic-kým vyústěním naší dlouhleté spolupráce.“

Paulie Garand a DJ Wich se pracovně potkali poprvé před více než dekádou na desce tehdejší Paulieho kapely BPM Horizonty. „Poslal jsem tenkrát BPM tři tracky na výběr,“ vzpomíná Wich. Od té doby s Garandem spolupracují pravidelně.

Wichovy beaty se objevily na Paulieho první sólovce Harant, tak na tři roky staré desce Nirvana. Také Paulie pravidelně hostuje na Wichových producentských pro-jektech jako Veni Vidi Wich či Jako ryba ve vodě.

 

 

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*