Air max 90 ‚s, kdo by je neznal. Mají množství fanoušků, jsou oblíbené a vždy o něco novější. Air Max 95 ‚s je následují, ale podobu nehledejte. Zaujmout však umí stejně dobře!

V polovině 90. let potřebovaly Nike running nějakým způsobem dobít baterky. Dnes jsou Air Max 90 nepostradatelné, ale v té době jejich sláva začínala pomalu upadat. A tak úkol přijít s novou inspirací padl na ramena v té době začínajícího mladého designéra Sergia Lozana.

air-max-feature

Žádné z předchozích Nike running shoes nebyly v takových barvách, s podobnou konstrukcí a už vůbec ne se vzduchovými bublinami v přední části nohy. Lozano tak dal Air Max 95 podobu, která se zapsala do historie a především do vizí budoucnosti. Nike designér Ben Yun sám potvrdil, že Lozanovo dílo ho v té době zcela nadchlo a inspirovalo.

AndyVanDinh2_native_1600 (1)

Nike Air Max 95 OG jsou navrženy podle anatomie lidského těla. Mají vrchní síťovinu, která reguluje teplotu chodidla po celém povrchu, jako když naše kůže reguluje tělesnou teplotu. Neonová očka na tkaničky jsou zas žebra, která drží chodidlo pevně na místě, avšak dovolují volný pohyb, jako když dýcháme.

Drážkované boky představují mikro anatomii každého jednoho pohybového svalu a celá podrážka je navržena jako lidská páteř, přičemž špička představuje začátek od hlavy a pata je míchou boty. Model OG Premium se liší tím, že od špičky táhnoucí se linka k patě není černá, ale v provedení safari printu.

Od 8.8. budou Air Max 95 OG a OG Premium dostupné instore ve Footshopu a na webu.

Andy-Van-Dinh-OG_hd_1600

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*