Dnes dávám prostor českému rapperu, který si říká Matt Shadow. Pokud Ti náhodou tohle jméno nic neříká, tak ti možná trochu pomůže, že patřil do crew S. G. Playaz, kterou před více jak 10-ti lety založil s rapperem Jayem.

Ti vystupovali na akcích s předními českými a slovenskými rapovými jmény a zahráli si na 6. ročníku Hip Hop Kempu. S. G. Playaz nikdy nevydali žádné oficiální album. Po roce 2009 jejich tvorba utichla. Zlom nastal až v roce 2017, kdy se po dlouhých letech ticha Matt Shadow rozhodl dobýt ztracené pozice a začal pracovat na albu. Období návratu po delším mlčení nejlépe vystihuje jeho řádek z titulního tracku alba Fénix – „Rapper, kterej shořel, povstal a míří na vrchol scény“.

Ještě před vydáním dlouho avizovaného EP Fénix ohlásil Matt Shadow návrat na českou hip hopovou scénu novým trackem Dlouho bylo ticho. Čekej nekompromisní rap s promyšlenou lyrikou do striktního beatu, ve kterém dominuje špinavý sample a agresivní synthy. To vše podtrhuje moderní zvuk nahrávky ze studia Rooftop společně s mixem a masterem od Ondřeje Žatkuliaka.

About The Author

Šéfredaktor

Administrator, General Editor, Founder RapCity

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*