Nejlepší beatboxeři Česka si změří své síly už po desáté na Oficiálním Mistrovství  ČR, které i tentokrát vygeneruje nejlepšího českého šampiona, který bude reprezenovat Česko na World Beatbox Championship 2020! Jako hlavní cenu si vítěz odnese “zlatý” mikrofon sE BBB V7 limited edition, který byl vyroben exkluzivně pro letošní mistrovství světa. Letošní český šampionát proběhne už 24/11/2018 v pražském Storm Clubu.

 Hosté a porota

 Mezi nejznámější české zástupce a pionýry v tomto směru patří beatboxer, herec, moderátor a zpěvák En.Dru, který zasedne do poroty právě na Loopstation Battle. Jsme neskutečně rádi, že si konečně vychutnáme jeho rytmicky nadupaný koncert, plný malebných harmonií, kterým zakončíme celou akci. Moc si vážíme supportu společnosti Rolland Boss, která nám přímo z Maďarska poskytla cenu pro vítěze Loopstation Battlu – rc-202!

Do poroty letos zasedne pětice borců v zastoupení jak staré školy, tak i mladých new schoolerů! Z Rakouska dorazí dva borci, vítězové národního battlu mužské kategorie Mitro (2017) a Euzn (2018). Za Česko to bude světoběžník  Tiny Beat – 2x šampion ČR.  Dalším v pořadí je slovenský šampion 2017, který bude v nejbližších dnech obhajovat svůj titul – Shoter. A posledním členem bude legenda německé scény – Zeero, vítěz německého battlu 2002 a 2003! Od všech judges očekávejte nadupanou showcase. Hodnotit se budou klasicky 4 kategorie – Originalita, Musicality, Technicality a Showmanship. Nejlepší beatboxer získá oficiální titul Czech Beatbox Champion 2018.

Největším překvapením letošního ročníku je speciální host – BEE LOW, zakladatel a tvář značky BEATBOX BATTLE®. Člověk, který to všechno vymyslel a díky kterému dává soutěžní beatbox smysl a muzikanti tak mají důvod proč vyhrávat národní battle – reprezentovat svou zemi na největším světovém battlu a pokusit se stát nejlepším beatboxerem na světě! Poprvé v naší historii bude celý šampionát živě streamován na youtube channel Beatbox Battle TV. O kompletní zvuk se postará náš team CBB a Royal Duck Studia, který už dvakrát dělal zvuk pro přenos na World Beatbox Championship.

Velkou podívanou bude showcase DJ Shock O’ vs Beatboxer. Dj Filip Shock O’ (3rd place IDA Scratch Battle 2017 a 2018) vyzve beatboxery na nesoutěžní scratch battle, který si diváci nesmí nechat ujít. Jak moc lze napodobit skreče na pusu? Asi se budete hodně divit 🙂

Další velkou premiérou je koncert domácí party KRIS KROS a cappella CZE, kde “první bicí” hraje Jaro Cossiga. Tuto partu, hrající hlavně klasiku a pop, čeká v březnu velký koncert s Komorní filharmonií Pardubice. Ve Stormu nás čeká koncert jěště bez filharmoniků, za to s našlapaným beatboxem. Pokud patříte mezi příznivce skupiny Pentatonix, tak si tento koncert jistě užijete. Celou desku nahrávali loni v Americe se stejným producentem a ve stejném studiu jako právě Pentatonix. Album je čerstvě ke stažení na iTunes. Mimochodem víte, že dvorním zvukařem je Tomáš Sochůrek, který stojí za zvukem Prago Union, Chaozz, Champion sound, live streamu z WBCH a další?

Celou akci uvádí dvojice Jaro Cossiga & MC Kajag, která je na hudební scéně téměř 20 let, moderátoři prvního a druhého ročníku Hip Hop Kempu, Music Festiwallu, Destruction Derby, Streetballu a dalších eventů.

Czech Beatbox Championship 2018 /Pravidla/

Tradičně se bude battlovat face to face – 1 vs 1 v kategorii Solo Man Battle, kde má každý soutěžící čas 2x 90 sec. Letos nebudou probíhat žádné “wild cards”, ale přihlášky přes e-mail a akreditace beatboxerů přímo na místě. Eliminační kolo je naplánováno na 2 min., pak TOP16, TOP8, TOP4 a na závěr finále. Vzhledem k tomu, že se zatím přihlásila jedna slečna, tak ji  nebudeme porovnávat s muži jako loni, ale dostane prostor pro svojí showcase a automaticky postupuje na mistrovství světa 2020!

Druhou otevřenou disciplínou je Loopstation Battle, kde se soutěží na looperu Boss rc-505. Beatboxer používá “smyčkovač” /looper/, na kterém vrství svůj hlas, zvuky bicích a bassů, ve finále pak vznikají neskutečné skladby, mixy a tracky. Nesmí se používat hudební nástroje, nesmí být nahrané žádné smyčky dopředu, vše se musí loopovat live v reálném čase v maximální délce 3 minut.

 

 

 ♫ PROGRAM  

 BEE LOW /special guest – BeatboxBattleTV – live stream/

EUZN /AUS/

ZEERO /GER/

MITRO /AUS/

TINY BEAT /CZ/

SHOTER /SK/

JARO COSSIGA /CZ/

MC KAJAG /CZ/

EN.DRU /CZ – live/

KrisKros a cappella /CZ – live/

DJ SHOCK O’

10th Czech Beatbox Championship 2018

24/11/2018 – Storm Club Prague
doors 18:00

Vstupenky v předprodeji

Oficiální událost

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*