MGK, MGK,MGK, a ještě jednou MGK. Tak tohle jméno se v posledních pár dnech skloňuje velmi často. Důvod je jediný, příjezd do Prahy a následná neskutečná show. O tom, že se musel koncert přesouvat kvůli kapacitě se nemusíme ani bavit. Co ale člověk měl očekávat od vystoupení takového jména? Osobně jsem radši neočekával vůbec nic, protože když se na něco těším, tak to nakonec dopadne úplně na nic. Pojďme se tedy vrhnout na samotný koncert.

12290579_10205039645621999_674663675_o

Fource Entertainment pro nás připravila jméno obrovského formátu, které přilákalo nemalé množství lidí. To dokazuje i fakt, že Forum Karlín bylo vyprodáno. Krom samotného hlavního vystupujícího jsme dostali i předskokany. Těmi nebyl nikdo jiný než Troublegang pod vedením Marpa. Tahle česká skupinka šílenců předvedla svoji klasickou show, se kterou sklízí úspěchy po celé ČR. Kluci, konečně i s Partyboiem a jeho mega sádrou, se toho ujali s vervou a rozproudili dav, který čítal stovky hlav. Lidi skandovali a pomalu rozjížděli mosh pit. Všichni se zahřáli a připravili na třešničku nebo spíše bombu na dortu.

Před tím než nastoupil MGK na pódium, znělo celým Karlínem skandování fanoušků. Měl jsem pocit, jako bych byl na fotbalovém utkání. Obrovská masa lidí vyvolávala jméno hlavního aktéra večera. Doslova jsem měl husí kůži. A když na stage konečně vystoupil rodák z Clevelandu, tak se decibely ve fóru zvedaly tak, že by se snad ani nedali změřit. Hned po tom začalo něco, co Praha ještě nezažila. Nezačal obyčejný rapový koncert, tohle byl nu-metal až punk snad. Něco tak energetického a úžasného, že se to skoro nedá ani popsat.

12281815_10205039621381393_4264223_o

Rapové skladby střídala sóla na kytaru, „ploužáky“, rock, hromadné tleskání a nevím co vše dalšího. Na koncertě zazněla spousta tracků, jak ze starého alba, tak z nového General Admission. Samozřejmě nemohly chybět skladby jako je Sail, Wild Boy nebo Till I Die. Poslední zmíněný track byl peklo. Praha, konkrétně banda lidí v kotli, ukázala jak se má pařit na takovém koncertu. Mosh Pit, který se pod pódiem vytvořil se stal nejkomentovanějším příspěvkem na stránce Machine Gun Kellyho. Sám MGK ho okomentoval takhle, „oh my mother fuck!!“ Jestli se někdy ještě Kelly vrátí, tak tohle určitě bude jeden z důvodů.

To ale není vše, zmiňoval jsem kytary a rock a podobné věci. A tak je třeba říct, že jsme měli možnost slyšet skladbu All the small things od skupiny Blink 182. Originalita byla věc, kterou nedělní vystoupení jen překypovalo. Nejen věcmi kolem samotného vystoupení, ale i hláškami, které MGK pronesl. A tak jen doufám, že nebude mít v Praze potomka, jak sám zmínil na koncertě. A vlastně proč ne, aspoň by se nám vracel zahrát.

Tímto bych chtěl poděkovat Fource Entertainment za uskutečnění něčeho takového a samozřejmě všem zúčastněným za skvělou atmosféru.

FOTOREPORT ZDE.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*