Sorry za zdržení a souhrnu ke koncertu Machine Gun Kelly, ale musel jsem nějak rozdýchat ty volby!! MGK je již nějakou tu dobu interpret světového formátu a tomu také odpovídal zájem o jeho koncert v Praze. Fronta zpět na místo činu, tedy Forum Karlín, se táhla již od metra Křižíkova, což je pořádnej had. Ale celkem to ubíhalo a ta hromada se dostala včas před pódium.

 

Show byla neskutečná, je to opravdu koncept, propracování, sehranost a všechno toto odmakáno ve světovém top měřítku. Navíc, když se tenhle člověk postaví před plný sál a v ruce drží českou vlajku, pak to v kotli řádně burácí. Samozřejmě si nemohl odpustit vzpomínku na svůj první koncert právě v těchto prostorech. Dalším silným momentem byla vzpomínka na Chester Bennington, se kterým se MGK hodně sblížil a ještě chvíli před tou onou tragickou událostí byli společně na turné a to právě i zde v Praze. Jeho tribute za Chestera byl velice silná věc.

 

Tenhle „kulomet“ na pódiu je prostě k nezastavení a plný energie, ale neodpustím si srovnání a řekl bych,že u nás se mu v náboji při show může velice slušně rovnat Idea (TNKDLBL). Jedním z dalším částí večera, které jistě zaujali a v tomto konkrétním případě především přítomné slečny, byl track Bad Things, kdy si myslím, že na pódiu museli skončit i nějaké ty kalhotky nebo podprsenky…….berte s rezervou 😀

 

Teď jelikož já si dost věcí neodpustím, tak pár negativ jako například, že rádoby zapřísáhlí fanoušci aby ukázali, že tam vlastně byli nebo proč tak v mega náletu nakupují šátky-merch a přitom do té doby neměli ani jeden kousek. Dále trošku smutná věc, ale běžná v téhle konzumní době je to, že rychlo nový fans berou věci co jsou v kurzu a považují za začátek jeho kariéry první koncert u nás před dvěma lety a nějak jim unikají souvislosti toho, že on dělá věci mnohem déle. Ale samozřejmě smekám jaký atmo a náboj tam všichni vytvořili, byl to kotel jak hovado.

Přes 30 hodin jsem nespal a zamířil do tohoto varu a neměnil bych, byl to opět luxusní koncert.

Photo by Tony Košař ZDE

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*