Po dlouhých pěti letech od svého debutového dema Politika života se havlíčkobrodská rapová úderka Memento Mori zavřela do studia a nahrála fungl nové album ironicky nazvané Překrásný nový svět. Album i koncept alba je volně inspirován knihou Aldoua Huxleyho Konec civilizace z roku 1932. Tematicky se album snaží reflektovat soudobé společenské nešvary a problémy, které se snaží kriticky komentovat, témata jsou však současně protknuta i velmi osobními výpověďmi, ačkoliv to nemusí být na první poslech patrné.

Překrásný nový svět však klade důraz i na hudební stránku, ať už z hlediska propracovaných rýmů, tak z hlediska rozmanité produkce překračující hranice žánru. O tu se největším dílem postaral dlouhodobý kolaborant kapely Stanislav Ponnt, na desku však produkcí přispěly také DJ Nneser, SpikeKillah, pete, PhoeniCZ nebo bratrské kapely Highstreet Hooligans a Chasing Christy. Řada skladeb je navíc postavena na živých bicích z paliček našeho člena Myšpy.

Rapovou složku v kapele zastupují 4 MCs – Eny, Dyze, Důša a Zahy, který je současně i DJ. Svojí troškou do mlýna však přispěli také jihlavský Kolona a mostecký SpikeKillah. Vokály si na albu vystřihli také Jane ze zmíněných Chasing Christy a Jenda z Highstreet Hooligans. Počet skladeb na albu se zastavil na čísle 13, přičemž se zde objevily již zveřejněné videosingly Kryptogramy a Enkláva.

Křest alba proběhne již v pátek 20. listopadu v rámci 3. ročníku indoorového festivalu November Weekend v Havlíčkově Brodě po boku kapel Chasing Christy, lichtenštejnských Taped nebo Vladimíra 518.

Album bude k poslechu na Youtube a Bandcamp, kde bude možné kapelu podpořit koupí digitálního alba. Současně 35 % ze zisku půjde na účet nadační iniciativy Show Your Help, které je Memento Mori součástí. Fyzické kopie alba bude možné objednat přes jejich Facebook stránku nebo na mailu.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*