O tom, že duch českého undergroundu žije a má svoje kvality, není třeba diskutovat. Důkazem je kupříkladu i havlíčkobrodská kapela Memento Mori. Tahle hardcore banda si už nějakou dobu tvoří svoje zázemí a nutno uznat, že s příchodem nového materiálu se je rozhodně na co těšit. Myslím, že nemá cenu zbytečně něco kecat, oficiální vyjádření jednoho z členů kapely si můžete přečíst v následujících řádcích. 

Právě děláme na našem druhém albu, které na sebe nechalo celkem dlouho čekat po tom, co jsme v roce 2010 vydali demo Politika života. Za tu dobu jsme odjeli spoustu koncertů po celé republice a konečně nastal čas, abychom se zavřeli do zkušebny (studia) a vytvořili něco nového. Album bude plné nových zkušeností a zážitků, které jsme za tu dobu nasbírali. Navíc prošla kapela i drobou „personální“ změnou, která se v tvorbě také odráží. Při této příležitosti jsme se rozhodli vypustit na svět první singl s názvem Kryptogramy. Skladba pojednává o propagandě a zkrytných významech informací, které se k nám každý den dostávají. Celá věc je specifická tím, že se na její tvorbě podílelo více lidí z různých kapel. První díl skládačky dodal Swotty tím, že poslal beat. MCs z Memento Mori (Eny, Dyze a Dussa) napsali text a pak přišel nápad přibrat živé bicí. Nakonec nám kluci z hardcorové kapely Chasing Christy dohráli bicí i kytaru, druhou kytaru přidali punkáči z Highstreet Hooligans a DJ Zahy skladbu okořenil svými scratchy. Celá havlíčkobrodská smečka bude ve spolupráci určitě ještě pokračovat, ale teď si užijte tuhle první ochutnávku.

Pokud Vás singl zaujal, budeme rádi, když ho sdílete nebo doporučíte přátelům. Těšíme se i na Vaše případné komentáře. Živě můžete skladbu slyšet už tento víkend v Rakovníku nebo Havlíčkově Brodě na druhém ročníku festivalu November Weekend.“

Facebook event: https://www.facebook.com/events/677014095715890/?sid_reminder=5009549433424052224

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*