Hip hop… kultura, životní styl, pohled na svět. To vše a mnohem více v sobě skrývá pojem, který, ať už jako celek nebo prostřednictvím svých elementů, významně ovlivnil společnosti po celém světě. Elementy hip hopu, mezi které patří RAP, BEATBOX, DJING, BREAKING, GRAFFITI, KNOWLEDGE, jsou tématem letošního 2. Ročníku festivalu Meet the Street, který se bude konat 1.7. 2017 v Beach Park Mlékojedy, nedaleko Prahy.

Co a koho mohou návštěvníci očekávat?

Především koncert předních rapperů české scény vystupujících za nahrávací společnost Ty Nikdy Label (MC GEY, IDEA, MATYS & DJ FATTE) nebo vystoupení ZVERINY a MATHEUSE, dalších uznávaných tuzemských freestyle rapperů. Připraveny jsou unikátní battles v elementech RAP, BEATBOX, BREAKING a HIP HOP, FREESTYLE, jejichž nejlepší zástupci se propojí ve velkém finále. Organizátoři také nabídnou návštěvníkům přednášky o hip hop kultuře doplněné filmovými dokumenty, z nichž mnohé budou promítány veřejně vůbec poprvé. Příchozí se rovněž mohou zapojit do workshopu DJingu s DJ Friky, který patří k absolutní špičce v České republice.

Co je cílem festivalu Meet the Street?

Chceme propojit elementy hip hopu, které se již v dnešní době moc často nesetkávají a dát lidem příležitost toto spojení zažít,“ říká organizátorka festivalu Karolína Ježková, studentka Arts managementu VŠE v Praze, sama dlouholetá tanečnice. „Zároveň se snažíme zbourat stereotypy, jimiž je hip hop poznamenán, seznámit veřejnost s unikátní kulturou hip hopu a jeho bohatou historií, a umožnit debatu mezi různými názorovými a generačními skupinami,“ dodává Karolína Ježková, členka taneční školy BDS Academy, jedné z nejstarších a největších škol hip hopu v České republice.

Podrobnější informace o projektu:

Meet the Street je festival pouliční kultury, který má za cíl podpořit streetovou komunitu a vybudovat pevnější zázemí pro její rozvoj, tzn. vytvořit nové možnosti projevu aktérů komunity a zajistit větší podporu veřejnosti, médií a sponzorů. Konat se bude 1.7. 2017v Beach Park Mlékojedy. Tématem letošního ročníku jsou elementy hip hopu (rap, beatbox, graffiti, bboying, freestyle hip hop, knowledge), které budou představovány a propojovány v rámci celodenního programu, do kterého se zapojí jak amatérští, tak profesionální umělci, aby společně sdíleli hodnoty hip hopové kultury.

Program bude jak edukativní, tak zábavný a umožní lokálním a regionálním umělcům se zapojit do kulturního dění. Bude kladen důraz na sloučení elementů, které vznikaly společně a postupem času se oddělili, chceme tak poukázat, zdůraznit a podpořit propojenost všech komunit a žánrů, jež mají společnou historii, kterou je nutné si připomínat, neustále se z ní učit a chránit tak dědictví, které nám je předáváno již několik generací. Kromě zájmu o rozvoj komunity je posláním festivalu i zapojení veřejnosti, zvláště pak lidí, na které hip hopová kultura působí nepřímo jako například rodiče a přátelé samotných členů komunity. Prostřednictvím přednášek, ukázek, workshopů apod. se budeme snažit začlenit tyto lidi do komunity a přiblížit tak její fungování i těm, kteří se k informacím dostávají jen zprostředkovaně například pomocí médií.

Cílem je zbourat stereotypy, kterými je pouliční kultura poznamenána a seznámit veřejnost s bohatou kulturou a historií hip hopu a podpořit tak porozumění mezi různými názorovými a generačními skupinami.

Patroni a hosté:
– Každý element bude mít svého patrona, který je ikonou a vzorem pro danou komunitu
o Hip hop – Wahe Akopjan
o Bboying – Jakub „Sigi“ Sigmund
o Beatbox – Michal „Cagi“ Zahel
o Rap – Matěj „Pivoth“ Pivokonský
– Každý element bude mít navíc svého speciálního hosta, který usedne do poroty v battlech
– Hosté jsou v jednání
o Beatbox- umělci z Vídně
o Rap- čeští hudebníci Matheus a Zverina
o Hip hop- tanečník Niako (FR)
o Bboying- přední čeští bboys – Tommick, Thompson Tom, Mandy

Program:

Přednášky: Poznej ulici
– Témata: elementy hip hopu- Graffiti, Bboying, Freestyle Hip hop, Rap, Beatbox
– Patroni pohovoří o jednotlivých elementech a povedou diskuzi
– V přednáškách se návštěvníci dozví nejdůležitější informace o bohaté pouliční kultuře a osobní zážitky těch nejpovolanějších u nás
DJing workshop
– Workshop povede DJ Friky
– K dispozici bude veškeré příslušenství a návštěvníci se tak budou moci naučit základy umění DJingu
Graffiti wall
– „Ukaž všem své umělecké nadání a zvěčni svůj talent na naší graffiti wall. Chceš si dílo odnést domů? Není problém, prostě ho sroluj, doma se určitě bude krásně vyjímat.“
– Pro dospělé i děti zde bude vytvořena legální graffiti stěna, na kterou bude moct malovat každý. Spreje budou k dispozici zdarma a svou malbu si bude možné odnést.
– Vyhlášeno bude i nejlepší graffiti dílo
– Cílem je podpořit tvorbu legálních ploch pro graffiti a nadání některých jedinců
Battle: Rap, Beatbox, Hip hop, Bboying
– V nevšedním souboji (battlu) se setkají zástupci všech čtyř komunit, spojí síly a utkají se o místo vládců ulice
– Systém: V každém z elementů proběhnou battle preselekce, z nichž 4 vítězové z každého stylu utvoří skupiny tak, že v každé bude zástupce jednoho elementu. Tyto skupiny (crew) poté budou dále soupeřit. Beatboxer vytvoří díky svému umu taneční
beat, rapper do něj bude rappovat a tanečníci začnou tančit. Propojí se tak všechny elementy způsobem, jaký byl při vzniku hip hopu přirozený.
– Každý návštěvník bude mít možnost se soubojů účastnit a zasoutěžit si tak o věcné i peněžní ceny.
Do programu bude pravděpodobně zařazeno i promítání krátkých dokumentů o jednotlivých tanečních stylech, který vznikl v koprodukci České televize a taneční školy BDS Academy.

Doplňkový program- sport (plážový volejbal, trampolíny, horolezecká stěna), hudba (exhibice DJů, párty), jídlo, soutěže, taneční jamy.

Předběžný program:

Kontakty Meet the Street
web: www.meetthestreet.cz
FB událost: https://www.facebook.com/events/1253962568013566
e-mail: meetthestreet@seznam.cz
tel: 725 600 876

 

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*