Pátek 31.srpna 10minut po půlnoci bylo světu oznámeno s emoji zdvihlého prostředníčku..zkuste nepřehlídnout tohle….užijte si to…..Kamikaze je venku. Ano tohle asi vážně nikdo nečekal, ale je tomu skutečně tak, Eminem vydal své 10.studiové album.

Track list:

1. „The Ringer“
2. „Greatest“
3. „Lucky You“ featuring Joyner Lucas
4. „Paul (Skit)“
5. „Normal“
6. „Em Calls Paul (Skit)“
7. „Stepping Stone“
8. „Not Alike“ featuring Royce 5’9″
9. „Fall“
10. „Kamikaze“
11. „Nice Guy“ featuring Jessie Reyez
12. „Good Guy“ featuring Jessie Reyez
13. „Venom“

A svět spolu s celou mezinárodní scénou se okamžitě zbláznil. V roce 2017 zde bylo plno záporných reakcí na album Revival. Ano bylo jiné, než jakého jsme ho znali, ale pořád to byl skvělý hudebník, textař Em a i s popovějším nádechem dokázal zasáhnout široké spektrum témat. A řekněme si upřímně, kolik mainstreamových tracků a umělců to kdy dokázalo?! Bylo mu vytýkáno, že již tolik nenadává nepouští se do lidí. No a je to tady, jeho stará nátura a diss na x jmen je tady. No a ono se to těm dotyčným nelíbí! Sakra k téhle kultuře to odjakživa patřilo, tak pojďme do boje.

Kromě toho že EM je upřímnější než kdy jindy, tak upřímě vypráví o stavu své kariéry, jeho bývalé skupině D12, o současných umělcích, které uznává ale právě i o těch jimiž opovrhuje. Dává zde vidět a slyšet vliv svých vzorů z 80.let jako např. vysamplovaný track LL Cool J – „I’m Bad“, jež byl použit v titulním tracku „Kamikaze“ , dále pak celý přebal desky odkazuje a vzdává hold klasické desce z roku 1986 od Beastie Boys – „License to III“.  Neodpustil si samozřejmě ani svou kritiku D.Trumpa a jeho víceprezidenta Mike Pence a to i navzdory, že ho navštívila tajná služba po jeho výstupech na adresu prezidenta USA.

Postřehy z alba:

1.Eminem cítí, že album Revival bylo nespravedlivě odsouzeno. Zaobírá se časem, kdy toto album vznikalo, obhajuje ho a reaguje na negativní recenze.

2. Zříká se svých nepřátel. Slim Shady se nikdy nestyděl a bral si lidi do úst. Opírá se do jmen jako: Vince Staples, Joe Budden, Lil Pump, Lil Xan, Tyler, the Creator, Lord Jamar a Machine Gun Kelly. A to vlastně proč? Vince and Charlamagne zesměšňovali jeho vystoupení na 2017 BET Hip-Hop Awards, Joe Budden a DJ Akademiks si nebrali servítky při zhodnocování tracku „Untouchable“, Tyler, the Creator vypustili na twitteru dosti urážlivé věci k singlu „Walk On Water“, Lord Jamar jednou nazval Eminema jako pouze hostem v Hip Hopu, MGK tweetoval o jeho přitažlivosti k Emově dceři, Lil Pump a Lil Xan se objevili v dissu za to že vůbec existují.

3.Tajná služba kontaktovala Eminema po jeho dissu na D.Trumpa, prý aby zjistili zda je jeho hrozba důvěryhodná a reálná.

„know at least he’s heard it/’Cause Agent Orange just sent the Secret Service/To meet in person to see if I really think of hurtin‘ him/Or ask if I’m linked to terrorists“

4. Lituje do jisté míry svého freestylu na 2017 BET Hip-Hop Award, kde zaznělo že vyhubí Trumpa. Toto nebylo přijato všemi s úplně otevřenou náručí a v tracku „The Ringer“ se zaobírá celou touto kritikou.

5. Diskutuje o zániku D12 v tracku „Stepping Stone“

„Done all we possibly can, I know we kept our hopes up/But the longer we spend livin‘ this lie that we live/The less is left for closure, so let’s let this go/It’s not goodbye to our friendship, but D12 is over,“ he raps.

6. Vzdává úctu Kendricku Lamarovi a jeho textům.

7. Otevírá téma své demise. Vyrovnává se s pocity poklesu slávy a úspěchu.

Některé z reakcí na Eminemova slova:

https://twitter.com/mgkspainoficial/status/1037876926441050117

 

About The Author

Photoreporter

Related Posts

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*