Přinesl Marpo společně se svým Trouble Gangem show na světové úrovni? Odpověď je jednoznačná, ano. Ať chcete nebo ne, tak tahle parta šílenců přepsala historii. V sobotu 22.10. totiž vyprodali Fórum Karlín. Teda přesně ho vyprodali měsíc předem.

Jak to vše začalo a co se dělo? Tak o tom si přečtěte v řádcích níže.

Pamatuji si na jeden z prvních koncertů TG (tehdy ještě s US členy), který kluci měli ještě s deskou Riot. Show byla v Olomouci v místním klubu Belmondo. Dorazilo necelých 100 lidí a pamatuji si na to, co mi tehdy Marpo říkal v backstagi. Jeho slova zněly, „Kámo promotér nám nechce dovolit celou show. Řekl, že hodina a půl je moc, že tu chce hrát disko.“

A dnes? Dnes Marpo může říct, že se společnými silami zapsali do historie. Udělali show, na kterou nikdo nezapomene. Show světových rozměrů, jakou tady snad nikdo nedělá. Obrovská instalace pódia, hromada lidí a týdny příprav. Nejen že vyprodali již zmíněné Fórum Karlín, ti šílenci ještě udělali after party v Sasazu, kam dorazilo zhruba 1500 lidí. No co na to říct? Snad jen klobouk dolů. Pojďme ale k samotné akci.

Nějakou dobu jsem nebyl na žádné akci. Naposledy to byl snad Votvírák, tak jsem se těšil na to, co bude. Vystoupil jsem z metra a nevěděl kudy do Fóra, cestu jsem si nepamatoval. Nebylo třeba ani hledat v mapách, protože hlasy fanoušků a jejich skandování mě vedlo samo. Ulicemi se doslova neslo „Trouble Gang, Trouble Gang.“ Když jsem dorazil k Fóru, tak jsem se nestačil divit. Fronta ke vstupu mohla mít takových 200-300m. Skandování neutichalo a všude kolem byli lidi s TG oblečením, jak jinak. Tu cestu ke vstupu jsem si užíval a byl jsem natěšený na to, že uvidím něco, co ještě nebylo možné u nás vidět. Několik tisíc lidí na rapové koncertu.

partyboi

Pomalu jsem se dostával dovnitř a hledal našeho fotografa s kamarádem. Nakonec jsme se našli a nedočkavě čekali na začátek toho všeho. Stáli jsme na balkóně a tak jsme měli vše jako na dlani. Když jsem viděl ty hlavy lidí, tak mě až mrazilo. Čas se blížil, lidi přibývali a show byla na spadnutí.

Nakonec to vypuklo a já oněměl. Po nástupu Marpa se skladbou Už Nikdy pro svého tátu jsem věděl, že zážitek jako tenhle jsem ještě nezažil a měl jsem pravdu. Prvních 10 minut jsem stál jako zařezaný, s husí kůží a jen nevěřícně zíral na to, co se děje. Začátek jsem pro vás natočil na mobil, tak posuďte sami.

Celý koncert se nesl dle mého ve výborném duchu a bylo možné vidět Marpa hrát na kytaru, IronKapa dávat sólo track a spoustu dalšího. Zazněly klasicky nejlepší tracky a samozřejmě nemohli chybět ani hosté. Na koncert dorazil Ektor, který dal velmi slušně. Bohužel nemohl dorazit Kali a Rytmus. To ale nic nezměnilo. I přes veškeré problémy se akce zdařila a jednoznačně to byla ta nejlepší za poslední dobu co se tady udála. Marpo na koncertě s hrdostí oznámil, že je zabookovaná O2 aréna na rok 2018, a že příští rok bude TG headlinery na Majálesech.
Klobouk dolů pánové.

A klobouk dolů i fanouškům, kteří celou tuhle skvadru podporují. Nejenom že nosí jejich oblečení a chodí na koncerty, ale samotným vrcholem jsou pochody. Jeden takový se šel i do Fóra a to přímo z Hlavního Nádraží. Tenhle pochod čítal 1500 lidí. Tak řekni kdo je tady víc.

TG or NUTIN!

Fotoreport zde.

 

Připomeňte si jak vypadly přípravy v malé sportovní hale 🙂

 

One Response

  1. Lenka

    škoda, že jsem tam nemohla být je mi to moc líto, Marpa prostě mám velmi ráda, má nádherné songy

    Odpovědět

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*