Tak jsem po dlouhé době vyrazil do vírů velkoměsta a to přímo do naší matičky Prahy. Sice pro pracující lidi a školáky trochu nevhodně v úterý, ale už dlouhou dobu jsem byl nažhavený na Nokian Tour neboli na celou bandu Trouble Gang. Legend o show, co dokáže vyprodukovat Marpo jsem slyšel mraky. A je pravda, kdo to nezažije na vlastní kůži, těžko uvěří a těžko pochopí.

Včerejší křest alba R!OT se konal v Lucerně Music baru na Václavským náměstí. Začátek byl stanoven na osmou hodinu a já jsem dorazil kolem půl osmý a zařadil se do té dlouhé kolony a netrpělivě jako ostatní jsem odpočítával ty sakra dlouhý minuty. Všude kam jsem se hnul, tam bylo vidět buď kšilty Trouble Gang, nebo šátky… Trika R!OT… Celá banda TG musela cítit, že je čeká velký večer s fanouškovskou rodinou základnou v zádech.

Celý to peklo vybuchlo devátou hodinou, kdy se k majku postavil Iron Kap a vzal si nás do parády. Jeho úkolem bylo trochu rozpumpovat to natěšený publikum na tu největší hvězdu večera. Po Kapovi postupně nastoupili chlapci z Ameriky a dostávalo to solidní grády. Pumpovali do nás šílenou energii a bylo parádní sledovat ty davy lidí, kteří tu energii vraceli. Něco kolem půl jedenáctý přišel na „plac“ Marpo.

Jeho nástup Prologem rozbouřil kompletní publikum. Byl jsem zvědavý, zda přijde pověstný skok mezi fanoušky a dočkal jsem se. A ne jednou. A ne jen od Marpa. Kensta Lopez měl jako dárek k vánocům svůj první skok mezi dav fanoušků. Nebo spíš hod 🙂 Dočkali jsme se i na podiu originálního křtu CD R!OT a to americkým pivem a jak bylo komentováno, tím nejlevnějším. Název jsem nepochytl. Bylo od kluků i pěkný, že poslali mezi fanoušky cédéčka zdarma. Je vidět, že si velmi váží tohohle motoru. Marpo dokázat vytáhnout doslova peklo na povrch, protože to, co se dělo na podiu, se ani nedá popsat. A to vše doprovázeli bengálský ohně.

Marpo tam nechal duši a i hlasivky. V průběhu pekla to už vypadalo, že nás kluci opustí o trochu dřív, což si nikdo nepřipouštěl. Na podiu na plátně se rozjelo vtipný video, kde jsme viděli přípravy na akce. Hard Target na záchodě, který zastíral, že je ve studiu. Gemstara jsme přistihli při holení, kdy měl pusu celou od holicí pěny, a když přijímal telefon tou napěněnou pusou, tak si každý domyslí, jak to dopadlo. No a Marpo s Miki Mausem pod paždí měnicí perfektně naložený plíny od dcerky nemělo chybu. Jen ta nálož neskončila v koši, ale na Marpovo obličeji.

Osobně jsem rád, že se nám, fanouškům povedlo Marpa dojmout. A sám přiznal, že se mu po 10 Ti-letech splnil sen. Narvaná Lucerna, kterou se nese jméno Marpo. Kolem neskutečný bordel a přitom Ti jde mráz po zádech. To, že 17. listopad je státní svátek za den boje za svobodu a demokracii ví každý.

Ale 19. listopad jednoznačně patří celému Trouble Gangu v čele s Marpem. O téhle akci se bude dlouho mluvit. Choďte na koncerty, podporujte svoje oblíbené rappery a za odměnu od nich dostanete neskutečný zážitky, jako já včera v Praze.

Marpo, včera patřila celá Praha jen Tobě a tvému celému týmu Trouble Gang.

Děkujeme za neskutečný zážitek.

ZDE pár fotek, ze včerejší akce

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*