Jméno Marks i jeho album Ponsé jsi u nás na webu mohl již vidět. Každého a určitě i tebe zajímá jaké album je, ještě před tím než si ho koupíš. A já ti dnes odhalím trošku z výše zmíněného alba.

Album vyšlo koncem května a já se k němu dostal bohužel až nyní. CD má jednoduchý, ale poutavý cover. Na zadní straně obalu se dozvíš, že k poslechu ti bude hrát 16. plnohodnotných skladeb, na kterých se vystřídá nejeden host. Kromě Markse ti do uší budou hrát i jména jako je ADiss, Arogant, Presento a další.

ponsé

Track s pořadovým číslem 1 ti hned na začátku jasně řekne, že album bude našlapané a bude stát za to. Singl má stejný název jako celé CD, tedy Ponsé. Při poslechu do tebe vjede naprostý příliv energie díky flow a emocím, které Marks do beatu od Infinita vložil. Než jsem se dostal k další věci, tak jsem si tohle přehrál několikrát.

 

Třetí je na albu skladba Puzzle. Další text ze života, který si spousta z nás zažilo. Těžko říct, proč tohle Marks napsal, nicméně to vypadá na těžkou životní zkušenost a ohled na staré dny.

 

Zdanie, to je dle mého další velmi silný track, který se nachází na albu s číslem 7. Opět obrovská energie a k tomu i trochu té naštvanosti. Společně s Marksem se na beat od Prostage postavil Arogant a Pain. Samotný název skladby ti velmi napoví, o čem bude text.

 

Za svetlom je další věc, která mě velmi oslovila. Opět uslyšíš další hosty, konkrétně to je Shaco, Mako a Beba. Tihle všichni se vypsali do beatu, jež produkoval Oxygen. Význam tohohle tracku pochopí snad každý, kdo má svoji cestu.

 

Album dle mého stojí opravdu za to, aby sis ho poslechnul. Je to taková Marksova zpověď, a proto v něm najdeš nejednu věc, která vystihuje tebe nebo tvoji situaci. Texty jsou doslova protkány zkušenostmi a poodhalují interpretův život. Obrovský respekt bych dal i tomu, že tohle vše bylo napsáno v 17. letech. Příjemným překvapením potom hned na začátku byl počet skladeb, 16. Při poslechu mě bavil jak hlas, tak technika i výběr beatů a hostů. Jde vidět, že tenhle mladý talent hudbu miluje a neustále se zlepšuje. Za mě se jednoznačně jedná o skvělý počin. Doufám tedy, že to Marksovi vydrží a jeho další album bude minimálně stejně dobré.

 

Na závěr bych ještě rád podotkl, že na albu najdeš skladbu Na vine sú hviezdy. To je nejúspěšnější skladba z celého CD. Dnešním dnem dosahuje na YT přes 360 tisíc zhlédnutí.

 

A pokud se ti album líbí, tak si ho můžeš zakoupit zde nebo si o něj zasoutěžit a doufat, že vyhraješ.

Pravidla soutěže:

1. Buď fanouškem Rapcity na FB
2. Buď fanouškem Markse na FB
3. Odpověz na otázku, která zní: „Co znamená Ponsé?“ Správné odpovědi posílejte na email soutez@rapcity.cz. Do předmětu napište PONSÉ a do emailu uveďte korespondenční adresu.

 

Soutěž probíhá do 20.11.2015

About The Author

General Editor, Manager

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*