Nejkrásnější studentské období právě vypuklo. Kandidáti na Krále Majálesu společnými silami 2. dubna v Praze postavili májku a symbolicky tak zahájili Studentský měsíc, který nabízí nezapomenutelné akce jak pro milovníky hudby, tak i pro zapálené ajťáky, sportovce či romantiky. Vše vyvrcholí 1. května hlavním dnem majálesových oslav v Letňanech.

Na rohu pražských ulic Jungmannova a Vodičkova od 2. dubna stojí tradiční májka. Veřejnosti se při jejím vztyčování poprvé společně představili kandidáti a kandidátky na Krále, respektive Miss Majálesu z pěti největších pražských univerzit. Uchazeči byli zvoleni studenty škol na Královských večírcích již na přelomu února a března.

Úkol  kandidátů na Krále Majálesu se zdá být prostý, a to posbírat co nejvíce bodů z bodovaných disciplín. Musí však také oslovit studenty a získat od nich potřebnou podporu. Poté se stačí už jen připravit na  1. května a oslavit zde sladké vítězství. Již teď je však zřejmé, že Prahu opět čeká velmi vyrovnaný souboj, který může rozhodnout sebemenší detail,” konstatoval jeden z pořadatelů Pražského majálesu Lukáš Dejl.

Své panovníky, Prince a Princeznu Majálesu, si zvolí i pražští studenti středních škol a gymnázií, kteří mají svůj semifinálový večer naplánovaný na pátek 3. dubna v P. M. clubu v Trojické ulici. Tam budou vybráni 3 finalisté z každé kategorie a vítězové korunku získají taktéž 1. května. Poté dostanou opět prostor vysokoškolští kandidáti, kteří 9. dubna v Národní technické knihovně pohovoří při Královské debatě na vážná i méně vážná společenská témata.

Kolem králů se ale nebude zdaleka točit všechen majálesový program. „Pro milovníky sportu je 14. dubna na atletickém stadionu SK Slavia Praha nachystán UniCup, neboli fotbalová bitva univerzit. Hudebním nadšencům se zase budou líbit akce jako Hudební festival 3. LF UK, iZun Music challenge a Apríles, ale zejména pak Majáles contest studentských kapel 20. dubna v Rock Café, ,” vyjmenoval Dejl.Studentské kapely z talentových soutěží Excelent Talents a Nová krev se utkají o účast na Majálesových pódiích

Fanoušci IT jsou srdečně zváni od 24. do 26. dubna na iCon Prague, jenž určitě potěší všechny příznivce zařízení a softwarových řešení značky Apple. Pro odpočinkově či romanticky založené studenty chystáme na poslední dubnové úterý Majálesová šlapadla.

Širší doprovodný program vyvrcholí 1. května. Pomyslnou zlatou tečkou je Majálesový průvod, kterého se účastní stovky lidí a více než desítka alegorických vozů. Účastníci průvodu se společně s kandidáty na Krále, Miss, Prince a Princeznu Majálesu sejdou u májky, kterou pokácí a odvezou do areálu v pražských Letňanech, kde se odehraje hlavní den Majálesových oslav.

 

O festivalu Majáles

Majáles je oslava jara a mládí, širší program oslav je prezentací studentských dovedností a v hlavní den oslav tvoří tradiční majálesový průvod a velký open air festival, na kterém se volí král studentů. Pražský Majáles 2015 je největší open air festival pro mladé v Čechách. Hlavní den oslav je v pátek 1. května 2015 na Letišti Letňany. Sesterské akce se odehrají také v 24.4. Hradci Králové a 7.5. v Brně..Kompletní informace na webu praha.majales.cz.

About The Author

General Editor, Manager

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*