Eminem asi již od počátku své kariéry rozděluje fanouškovskou základnu napříč celým žánrem. Pro některé do hip-hopu nikdy nezapadal, pro další se stal novodobou legendou. Nicméně bylo by dobré si uvědomit, že jeho vstup na scénu byl silně přelomový a ať by jsme třeba i chtěli, není příliš možné jeho jako osobu společně s tvorbou srovnávat a škatulkovat se jmény světového formátu a velikosti na poli hip-hopu, jako např. Dilated Peoples, Wu Tang Clan, Onyx, Masta Ace, Evidence či jiné světové hvězdy, stálice a možná i „modly“. On byl díky celému systému hudebního průmyslu, jeho nastavení, fungování a taktéž právě i díky fanouškům a tomu jak je nastavena společnost a vyvíjí se, postaven a pasován do pozice světové mega star. S ohledem na toto již nejsou posluchači jen a jen z řad hip-hopu, ale na koncertech se objevují a kupujícím se stávají jak zapřísáhlí pravověrní hip-hop fans tak lidé, jež převážně tíhnou k jinému žánru nebo mají svůj hudební styl hodně různorodý a namixovaný.

Jakožto umělec i člověk toho má za sebou již spousty a nemyslím si, že je záhodno srovnávání a polemizace s předešlou tvorbou. LP Revival netrpělivě očekával celý svět a každý asi tak nějak po  svém a s jinou představou. Nicméně ihned z úvodu a vypuštěním tracku Walk On Water ft. Beyoncé mělo být jasné, že toto album bude směřované poněkud odlišně a tím neříkám špatně. Přeci jen ihned první věta v první sloce dala jasný signál, jakožto vlastně celý text tohoto tracku.

„Why are expectations so high, is it the bar I set my arms I stretch but I can´t reach……………………………….

……………………cause I´m only human just like you……………….“

Verze s textem:

Official video:

Tedy celkem nechápu veškeré rozčarování a pobouření už v době vydání track listu. Ano již zde není spousta nadávek, dissu apod., nicméně i v tomhle popovém hávu neopuští a nevynechává své propracované texty. Všichni v tomto žánru odrážejí své rozpoložení, zážitky, pohledy, vývoj a jak to zrovna cítí a tak je to vydáno ven. Možná to není to co bylo většinou očekáváno, ale nymyslím si, že by mělo být odsuzováno kvůli obsazení na featech a trošku jinému zvuku. Osobně moc nemusím recenze, jelikož je to stále pohled jen jednoho člověka, i když třeba i řádně informovaného a erudovaného nicméně nejsme přeci ovce no ne! Velice výstižně se vyjádřil na svém FB profilu Merkules:

Na mnoha serverech po celém světě toho bylo řečeno spousty, ale každý ať si je udělá obrázek svůj a buď bude mít toto album doma či nikoliv. Letos se mi konečně podařilo dostat se na jeho koncert, vidět a slyšet ho živě a byl to top zážitek. Vždy měl a má co říct, zanechává po sobě určitý odkaz, styl v tomto žánru a nedá se mu to upřít ať už ho miluješ nebo nenávidíš.

Rozhovor pro Interview Magazine – Elton John x Eminem

Obsáhlý rozhovor především s dotazy fanoušků/posluchačů:

https://youtu.be/I38GiVi6zFw

 

 

About The Author

Photoreporter

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*