Jako každý rok, tak i letos Vám přinášíme report z letošního Votvíráku.

Než začaly vystupovat kapely, na které jsme se všichni těšili, mohli jsme se v perném dni osvěžit ledovou tříští, pivem, koktejly nebo ciderem. Na výběr toho bylo opravdu víc než dost. Pokud někomu nebylo dostatečné horko mohl se zapotit na skákacím hradu s překážkami od společnosti Maad Bounce, střílet po kamarádech z luku, dát závod na lanovce, zahrát si beer-pong a mnoho dalších aktivit, kterých bylo jako každý rok přichystáno dost.

Po náročných aktivitách, kdy z vás stříkal pot jste mohli stejně jako minulý rok využít mobilní sprchy.

Tak jako v loňském roce tak i v letošním, vystupovaly kapely na Red Bull stagy. Kapely byly nadšeny, jak z počtu fanoušků, tak z kvalitního ozvučení.

V pátek jako první přišel rozproudit atmosféru Candymane, svou půlhodinku využil se vším všudy i přes menší účast fanoušků, kteří byli nejspíš ještě někde na cestě na Votvírák. Bitman to měl o něco živější, atmosféra, která byla pod stagy byla divoká, jako kdyby tam byl dvojnásobek lidí, i přestože bylo teprve před sedmou večer už to začínalo pořádně žít.

Na první dvě skupiny fanoušci přicházeli, to se však s příchodem třetí změnilo. Z mého pohledu Čavalenky, zas tak špatní nebyly. Ti, co zůstali na jejich show si ji určitě užili. Možná jen odcházeli pro náhradní pár bot, protože když přišla řada na Redzeda, tak začaly vzduchem lítat boty. Taková atmosféra, jaká panovala pod stagy mě velmi překvapila, připadal jsem si jako na koncertu Kornu, a to se líbilo nejen mě, ale i fanouškům v moshpitu. Tohle byl start pro pořádnou párty.

Tubs & Pains & DJ Pirez si převzali rozbouřené fanoušky od Redzeda a naložili jim pořádnou dávku hudby bylo to divoký nejen pod stagy, ale taky na ní. Dostalo se to do takové fáze, že pořadatelé museli kluky trošku uklidnit, aby neprolomili střechu Red Bull busu.

Docela by mě zajímalo, jak by to celé dopadlo, a jestli takovou show by ta střecha snesla až do konce.

Z velkých jmen nastoupil jako první Rytmus. Pořadí bylo dobře zvolené, protože si mohli fanoušci trošku vydechnout z předešlých koncertů. Rytmus nepřekvapil ani nezklamal, zazněli od něj jak staré, tak i nové tracky. Myslím si, že na jeho koncertě si našel každý to své.

Strapo, který následoval po Rytmusovi taky nezklamal, jeho show byla energická jako vždycky, osobně od něj znám jen pár tracku i přesto ho obdivuji. Možná jsem to někde přehlídnul, ale jako jediný po svém koncertu seběhl za fanouškama, aby je potěšil společnou fotkou nebo podpisem.

Světla zhasla a zavládla tma, ze tmy se ozvalo „Mami dívej, tam na tý stagy je tvý dítě,
neuvěřitelnej příběh já nevidím konec“ a objevil se Smack.

Bylo to takové peklo, že musely zasahovat i security. V kotli byly dvě světlice, které během chvilky byly zabaveny. Jelikož ani na letošním Votvíráku Smack neviděl na konec, bylo mi záhadou jak se tím velkým davem dostaly dveře od TOI TOI až ke stagy.

Jako poslední se objevila na stagy dvojice, Yzomandias a Nik Tendo.

Mít vystoupení po Smackovi nemusí být zrovna ideální, protože Smack umí udělat takovou show, že ti, co nemají trening, tak často odpadnou. Tahle situace to ovšem nebyla, jelikož si někteří své síly šetřili na závěr dne, nebo jim nějaké zbyly, protože úbytek lidí nebyl znát a atmosféra byla podobná jako na předchozím koncertu.

Přes náročný pátek jsem v sobotu vstával až moc brzo, protože už od rána bylo neskutečné horko, které ze stanů vyhnalo i ty největší spáče. Slunce tak moc pálilo, že kdo neměl pořádný opalovací krém nebo se neschoval do stínu, který byl velmi vzácný tak se nevyhnul spálení.

Pár kilometrů od Votvíráku je malé koupaliště, ale komu by se chtělo v takovém horku ještě s kocovinou někam šlapat. Lepší volbou byla ledová tříšť, která byla na každém rohu. Jelikož sobotní program byl obsáhlí, tak se začínalo brzo a začal ho Justin Case. Přestože bylo horko, tak měl Justin Case poměrně dost fanoušků, jeden to tam dokonce, tak rozjížděl, že si vysloužil brandovou čepici.

I přestože byla Hellwana jediná holka na letošní Red Bull stagy nezdálo se, že by uchvátila příliš mnoho fanoušků, ovšem pokud se mi naskytne další možnost, tak si na její koncert zajdu její tvorba měla něco do sebe, stejně jako její humor. „Potím se jak ku.va v kostele“.

Bohužel DropKid na tom nebyl o nic líp, fanoušků bylo ještě míň, což byla škoda přestože mě moc nezaujal tak někdo by si k němu cestu nejspíš našel. Možná to bylo i tím horkem a fanoušci byli někde schovaní. Bohužel počasí trochu zakolísalo a koncerty na Votvíráku se museli kvůli blížícímu se dešti přerušit. Program byl posunut o pár hodin a některé koncerty tím pádem nebyly.

Když bylo po bouřce objevili se na stagy kluci z Ty Nikdy labelu, nejvíce se mi líbil MC Gey, který házel fór za fórem. Kvůli bouřce byl jejich koncert bohužel zkrácen, takže se střídali na stagy jeden za druhým, jak na běžícím páse což byla škoda.

Následoval Maniak, který za zády s Black Angelicou udělal podobný peklo jako Smack v pátek.

Přestože mě Maniak už nebaví tolik jako dřív, furt si ho rád poslechnu a můžu ho jen doporučit. Ostatně i přestože začalo trošku pršet, tak to fanoušky vůbec neodradilo. Podařilo se mu za pomocí fanoušků, vytvořit obrovského ču.áka s koulemi, který se poté proměnil v obrovský moshpit.

Po všech těch happy trackoch přišla Sodoma Gomora a atmosféra zhoustla a slabší povahy se utíkali schovat do spacáků, jelikož ne každý Sodomu zvládá. Zdálo se, že čím více byl Řezník s Desadem rozjetý tím více pršelo, jako by je i nahoře někdo sledoval. Jako tehdy když se stala nehoda s mikrofonem, když měl Desad triko s Ježíšem. Naštěstí nikde žádné blesky jen trochu vody nic víc.

Na řadě byl PTK, na kterého se těšilo spoustu lidí včetně mě. Bohužel začalo silně pršet, ale fanouškům to ovšem nevadilo a dokud se hrálo tak to v kotli žilo i přes velký déšť. Ten byl ovšem tak velký, že musely být všechny koncerty pozastaveny a následně i zrušeny což byla škoda, protože na programu byly ještě PSH a na Coca Cola stagy Marpo a Troublegang.

Bouřku jsme přečkali v promoklém stanu a v neděli brzo ráno nás čekala cesta zpět domů.

Myslím, že letošní Votvírák byl velmi vydařený.

Další fotky z Votvíráku najdeš ZDE a ZDE

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*